Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 27.08.2016 21:59:28

Žagar slab v Gorzowu

Borut Cvetko/mediaspeed.net
Na dirki svetovnega prvenstva v speedwayu je v poljskem Gorzowu slovenski dirkač Matej Žagar končal na 13. mestu in s štirimi točkami v SP. Zmagal je Avstralec Jason Doyle, drugi je bil Britanec Tai Woffinden, tretji pa še en Avstralec Chris Holder.

Na sedmi dirki letošnje sezone je Žagar pričakoval več, saj si je nenazadnje lani na tem prizorišču privozil tretjo zmago v karieri, ki jo je dosegel kljub padcu v polfinalu.

Letos se njegova domača poljska preizkušnja ni končala tako dobro. Žagar je dobil dve točki za eno drugo mesto, dvakrat je bil v svojih vožnjah tretji, enkrat je ostal brez točk, enkrat pa je bil izključen.

Skupno štiri točke so pomenile le 13. mesto, Žagar pa je še bolj zdrsnil na skupni lestvici, kjer je pomembna predvsem uvrstitev med osem ob koncu sezone, ki imajo neposredno zagotovljen nastop v naslednji. Žagar je za zdaj precej oddaljen od te osmerice, s skupno 46 točkami je zdaj 13.

Finale so morali zaradi padca Holderja ponoviti, v drugi izvedbi pa je slavil Jason Doyle, drugi je bil Tai Woffinden, tretji pa Avstralec Chris Holder. Brez stopničk je na četrtem mestu ostal domači adut Bartosz Zmarzlik.

Skupno je v vodstvu ostal Američan Greg Hancock, ki je bil danes šesti, s 94 točkami, Doyle jih ima 87, tretji pa je Woffinden s 86.

Sezona se bo nadaljevala čez 14 dni z dirko v Nemčiji.

Značke: matej-žagar, spidvej