Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

mu
mu
0 25.09.2016 15:15:21

Marquez povečal prednost pred Rossijem

Španski motociklist Marc Marquez je zmagovalec velike nagrade Aragonije v razredu motoGP. Z zmago je Marquez v skupnem seštevku povečal prednost pred Italijanom Valentinom Rossijem, ki je bil danes tretji, na drugem mestu pa je dirko končal lanskoletni svetovni prvak Španec Jorge Lorenzo.

Marquez je v Alcanizu prevladoval že na treningih, imel pa je tudi najboljši čas kvalifikacij. Na domačem dirkališču je imel manjše tehnične težave na začetku dirke, toda v nadaljevanju je le potrdil svojo premoč. Dolgo je bil na drugem mestu Rossi, ki pa ga je pet krogov pred koncem dirke prehitel Lorenzo.

V skupnem seštevku ima Marquez 248 točk, Rossi je drugi z 52 manj, medtem ko ima Lorenzo na tretjem 186 točk.

Naslednja dirka za svetovno prvenstvo bo 16. oktobra na Japonskem.

Značke: lorenzo, marquez, rossi