Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 05.03.2017 10:28:44

V Indoneziji odpovedali drugo vožnjo, Gajser sedmi

Prireditelji druge dirke svetovnega prvenstva v motokrosu so morali zaradi slabih vremenskih razmer in uničene proge odpovedati drugo vožnjo v elitnem razredu MXGP. Obveljali so dosežki iz prve, ki jo je dobil Britanec Shaun Simpson. Svetovni prvak iz sezone 2016 Tim Gajser je tako drugo postajo sezone končal na sedmem mestu.

V izjemno težkih razmerah na blatni progi je Indonezijcem v Pangkalu Pinangu uspelo izpeljati le eno vožnjo; Simpson jo je dobil pred Nizozemcem Glennom Coldenhoffom, tretji pa je bil Belgijec Clement Desalle.

Gajser je v blatni bitki - zaradi globokih kanalov so pred drugo vožnjo MXGP morali po dveh tretjinah prekiniti tudi dirko razreda MX2 - v prvi vožnji enkrat obtičal v luknjah in izgubil nekaj mest ter zdrsnil na sedmo.

Skupno je v vodstvu po dveh preizkušnjah sezone 2017 ostal Italijan Antonio Cairoli, zmagovalec uvodne dirke v Katarju. Gajser je zdaj tretji.

Naslednja postaja SP bo čez 14 dni dirka v argentinskem Neuquenu.

Značke: motokros, sp, gajser