Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

jz
jz
0 16.11.2015 22:41:42

Požvižgajo se na prepoved

Kljub prepovedi, ki jo je mednarodna atletska zveza izrekla za vse ruske atlete in atletinje, je v nedeljo na maratonu na Japonskem zmagal Rus Viktor Ugarov.

Na letošnjem maratonu Kanazava je v nedeljo tekmovalo kar 11.821 tekačev in tekačic in se borilo za čim boljši čas od starta na Hirosaki Dori do cilja na polju Seibu Riokuči Koen. Tekači so lahko uživali v prekrasni japonski jeseni.
Ob deveti uri zjutraj je župan Jamano sprožil startno pištolo in dež, ki je padal celo jutro je ponehal. Tekači iz cele Japonske, pa tudi iz Tajvana, ZDA in ostalih držav so se pognali na 42 km dolgo pot.
Prostovoljci ob progi so poleg vode ponujali nenavadne osvežitve - kot so značilni japonski bomboni in tako imenovani Kanazaca curry. V ciljnem prostoru je bilo ogromno ljudi, ki so spodbujali vsakega, ki je prečkal ciljno črto. Na moški tekmi je zmagal Rus Viktor Ugarov iz Irkutska, ki je pobrateno mesto s Kanazavo. Viktor je tekel osebni rekord 2:17,19. Med ženskami je zmagala Japonka Maj Fudžino s Hokaida, ki je v cilj pritekla v času 2:53,22.

Toda, glede na podatke na spletni strani maratona v Kanazavi ima maraton certifikat mednarodne in japonske atletske zveze. Po vsem sodeč je nastop Ugarova očitno kršenje pravil mednarodne zveze, ki je v petek, 13. novembra, suspendirala vse, ki so pod okriljem ruske atletske zveze. Ruski atleti in atletinje imajo prepoved nastopanja na vseh mednarodnih tekmah. Rusinji Tatjani Arhipovi so zaradi suspenza prepovedali nastop na ženskem maratonu Saitama, ki je bil tudi na sporedu v nedeljo.

Eden od udeležencev maratona Kanazava je po teku dejal: "V nedeljo sem tekel na tem maratonu in sprašujem se, kako so dovolili nastop ruskemu maratoncu. Videl sem dva povabljena ruska tekača in eden od njih je ponosno tekel v ruskem reprezentančnem dresu. So jih povabili iz pobratenega Irkutska? To še ni razlog, da atleta, katerih zveza je suspendirana lahko tečeta."

Značke: maraton, japonska