Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 13.08.2016 18:46:42

Christoph Harting z zadnjim metom do zlata v disku

Nemec Christoph Harting je novi olimpijski prvak v metu diska.

Do zlate kolajne je prišel s svojim zadnjim metom, dolgim 68,38 metra, srebrno medaljo je osvojil Poljak Piotr Malachowski (67,55 m), bronasto pa še en nemški atlet, Daniel Jasinski (67,05 m).

Do zadnje serije je bil v najboljšem položaju aktualni svetovni prvak Malachowski, ki pa se je moral po metu Christopha Hartinga zadovoljiti še s svojo drugo srebrno kolajno na olimpijskih igrah. Drugi je bil namreč tudi pred štirimi leti v Londonu, ko ga je premagal starejši brat 26-letnega aktualnega olimpijskega zmagovalca Robert Harting, ki se v petek po težavah z lumbagom ni uvrstil med dvanajsterico najboljših.

Pred svojim zadnjim poskusom je bil Christoph Harting z metom, dolgim 66,34 m, šele na četrtem mestu, nato je s svojim osebnim rekordom nepričakovano prišel do olimpijskega zlata.

Da je bilo zadovoljstvo v nemškem taboru še večje, je poskrbel 27-letni Jasinski, medtem ko je bil olimpijski prvak iz Pekinga Estonec Gerd Kanter šele peti, pred njim je bil še njegov rojak Martin Kupper.