Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 04.10.2015 13:47:12

Nova svetovna prvaka v super lahki kategoriji

Nuša Kunstelj
Ameriški boksar Adrien Boner je osvojil naslov svetovnega prvaka v super lahki kategoriji po verziji WBA, potem ko je v Cincinnatiju premagal branilca naslova Rusa Habiba Alahverdijeva.

V isti kategoriji je po verziji WBC Ukrajinec Viktor Postol v Los Angelesu premagal dozdajšnjega svetovnega prvaka Argentinca Lucasa Matthyssa.

Adrien Boner je do naslova po verziji WBA prišel v rodnem mestu Cincinnattiju. Do svojega četrtega naslova svetovnega prvaka, do zdaj je bil že svetovni prvak po verziji WBO v super lahki kategoriji, po združenju WBA je bil najboljši v lahki in velterski kategoriji, je prišel v zadnji, 12. rundi dvoboja. Sedemnajst sekund pred koncem dvoboja so sodniki prekinili boj.

Za 26-letnega Bonerja je bila to 32. zmaga v karieri, v kateri je izgubil le dva profesionalna dvoboja.

Do menjave na prestolu je v super lahki kategoriji prišlo tudi po združenju WBC. Branilca naslova Matthyssa je z nokavtom v 10. rundi premagal Posol. Za 31-letnega Ukrajinca je bila to 28. zmaga iz prav toliko dvobojev. Dvanajst jih je končal pred koncem dvoboja, medtem ko je bil to za Matthyssa četrti poraz v 41 dvobojih.