ju
ju
0 22.04.2016 21:18:59

Srbi ogorčeni: Mar vi, bratje Rusi? (video)

Zlata medalja za Kosovo na evropskem prvenstvu v judu je Srbijo dvignila na noge.

Slovenija se veseli dveh novih medalj z evropskega prvenstva v judu. Tina Trstenjak je v Kazanu v kategoriji do 63 kg osvojila zlato, Rok Drakšič pa je v kategoriji do 73 kg v slovenskem zgodovinskem dvoboju za bron ugnal Martina Hojaka.

Navdušeni pa so tudi na Kosovu, Majlinda Kelmendi je namreč osvojila zlato v kategoriji do 52 kg, kar je naposled privedlo do po mnenju Srbov velikega škandala. Ti namreč ne skrivajo ogorčenja, ker so ruski vojaki med izvajanjem kosovske himne salutirali v čast zmagovalke. Srbija Tačijevega Kosova, kot ga imenujejo, niti po naključju ne priznava, razočaranje pa je toliko večje, ker so jim "nož v hrbet zarili" bratje Rusi.

Rusija, ki neodvisnosti Kosova ni priznala, je sicer v zadnjem hipu dovolila Majlindi Kelmendi in Nori Gjakovoj, ki je osvojila bron v kategoriji do 57 kg, da nastopita pod zastavo in himno Kosova. Pred tem so gostitelji zahtevali, da tekmujeta pod zastavo Evropske judo zveze, a so na koncu vendarle popustili. In Srbija je na nogah ...