Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 01.04.2016 22:49:35

Litijani in Mariborčani povedli v polfinalu 1. SFL

Prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva v futsalu.

FC Litija in Proen Maribor sta povedla v polfinalni seriji 1. SFL 21. sezone državnega prvenstva. Litijani so slavili z 2:1 v Kobaridu, Mariborčani so bili doma s 5:2 boljši od aktualnih državnih prvakov, kluba Dobovec Pivovarna Kozel. Drugi tekmi bosta na sporedu v sredo, vnovič v Kobaridu oziroma Mariboru. V finale napreduje ekipa, ki bo prej zbrala tri zmage.

Litijani so v peti tekmi sezone 2015/2016 še četrtič ugnali Oplast, vodilno ekipo po rednem delu. Domačini so povedli, že v 3. minuti je zadel Dani Vulikič. Z goloma Damirja Pertiča in Mateja Gregoriča so med 15. in 24. minuto gostje prišli v vodstvo in ga tudi zadržali.

Precej bolj suvereni so bili Mariborčani, ki so že po 20 minutah vodili 4:0. Med strelce sta se vpisala tudi Jurček Klinc in Matej Fideršek, ki ju še dan pred tekmo trener Senudin Džafić ni videl v ekipi zavoljo zdravstvenih težav. Za nameček so gostje dosegli še avtogol (Gašper Vrhovec). V drugem polčasu so gostitelji le še potrdili zmago.

Značke: futsal, fc-litija