Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 13.05.2016 22:07:39

Če že ne v velikem, pa vsaj v malem

Maribor je prvak 1. slovenske futsal lige za sezono 2015/16. V peti tekmi finala so Štajerci s 6:5 v gosteh premagali Litijo in serijo dobili s 3:1 v zmagah.

Mariborčani so v tej sezoni veljali za favorite. To so skozi sezono potrjevali, dokončno pa potrdili v četrti finalni tekmi proti Litiji. To so dobili s 6:5, tokratne domačine pa dokončno zlomili v 36. minuti. Najprej je za 5:4 zadel Anže Kraljič, nekaj sekund kasneje pa za 6:4 slovenski reprezentant Alen Fetič, sicer nekdanji igralec Litije, ki je nocoj zadel trikrat. V 38. minuti je Borut Ručna s tretjim golom na tekmi še znižal na 5:6, vse nadaljnje poizkuse Litije pa je Maribor ubranil in se s svojimi navijači veselil lovorike.

Finalno serijo so sicer z zmago pred domačimi gledalci odprli igralci Proen Maribora. Litija je v drugi tekmi izenačila na 1:1 v zmagah, tretja in četrta tekma pa sta na koncu pripadli vijoličastim, ki so si s tem priigrali tudi ligo prvakov v prihodnji sezoni.

Značke: maribor, litija, futsal