V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

fu
0 23.09.2016 23:10:22

Za začetek največ golov v Benediktu

dp
S 1. krogom se je začela tudi 22. slovenska liga v dvoranskem nogometu. V 1. SFL so gledalci največ zadetkov videli na dvoboju Benedikta in Bronxa Škofij, s 6:4 so slavili slednji.

Sicer so uvodne zmage na splošno pripadle gostom - Mariboru, Litiji, Oplastu Kobarid, Bronx Škofijam in Tomažu.

Državni prvak Maribor je z novim trenerjem Robertom Grdovićem gostoval pri Dobovcu, ki ga vodi slovenski selektor Andrej Dobovičnik. Povedli so domačini, zadel je Dejan Bizjak, potem pa so pobudo prevzeli gostje in prek Nikole Jandrića in Denisa Totoškovića spreobrnili potek. Domači kozli so poravnali v 24. minuti, v igri "gol za gol" pa so se ob koncu veselili gostje (3:4), ki pa so v 38. minuti po drugem rumenem kartonu ostali brez Totoškovića.

Prvi gol novega prvenstva je padel v Sevnici, kjer je za vodstvo povratnika v ligi zadel Domen Školiber. To je bila napoved poteka tekme. Gostje so nadigrali Sevničane, ki so z goloma ob koncu prvega in drugega polčasa le ublažili visok poraz (2:7).

Kar 10 golov so ljubitelji futsala videli v Benediktu, kjer je pomlajena domača vrsta trenerja Tomislava Novaka dobro kljubovala izkušenim gostom, ki pa so se na koncu veseli s 6:4. Z dvema goloma sta se izkazala Nik Zajc in povratnik Slaven Radiškovič.

Litijani so potrdili dobro formo na gostovanju na Vrhniki, kjer sta svoj debi doživela domači klub Zavas Siliko in Mile Simeunovič, ki je prvič vodil ekipo na tekmi 1. SFL. Gostje so bili brez milosti, rutinirano so začeli prvenstvo s tremi točkami, pod dva gola se je podpisal Klemen Duščak. Zadnji, šesti gol Litije (2:6) je zabil mladi Nejc Vrhovec.

V posoškem derbiju se je zgodilo, kar se je napovedovalo. Oplast je v tem hipu premočan in preambiciozen za Puntarja, ki je držal korak z lokalnim tekmecem do 21. minute. V drugem delu je Oplast zagospodaril na terenu in prišel do prepričljive zmage (0:5).

Benedikt - Bronx Škofije 4:6 (1:3)
1:0 Klemenčič (9.), 1:1 Kamenčič (13.) 1:2 Grželj (16.), 1:3 Radiškovič (19.), 1:4 Radiškovič (26.) 2:4 Damiš (29,), 3:4 Damiš (32.), 3:5 Zajc (33.), 4:5 Klemenčič (6-m/33.), 4:6 Zajc (36.)

Sevnica - Tomaž 2:7 (1:5)
0:1 Školiber (2.), 0:2 Magdič (7.), 0:3 Belšak (13.), 0:4 Goričan (15.), 0:5 Školiber (16.), 1:5 Račič (19.), 1:6 Magdič (31.), 1:7 Goričan (36.), 2:7 Martić (40.)

Dobovec - Maribor 3:4 (1:2)
1:0 Bizjak (3.), 1:1 Jandrić (15.), 1:2 Totošković (17.), 2:2 Rednak (24.), 2:3 Hasanbegović (25.), 3:3 Kroflič (32.), 3:4 Totošković (37.)

Puntar - Oplast Kobarid 0:5 (0:1)
0:1 Fratina (5.), 0:2 Fratina (21.), 0:3 Širok (22.), 0:4 Kos (28.), 0:5 Širok (35.)

Zavas Siliko - Litija 2:6 (0:4)
0:1 Duščak (5.), 0:2 Šturm (7.), 0:3 Duščak (8.), 0:4 Jelič (8.), 1:4 Behrić (25.), 1:5 Vrhovec (33.), 2:5 Končan (37.), 2:6 Vrhovec N. (38.)

Značke: litija, benedikt