49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 18.02.2017 14:00:21

Nova zmaga Proen Maribora v 1. SFL

Aktualni državni prvaki v futsalu, igralci Proena Maribora, so v 16. krogu 1. SFL zmagali še petnajstič, s 6:3 so premagali Benedikt. Drugouvrščena Litija je bila s 4:3 boljša od Sevnice, KMN Bronx Škofije je z zmago napovedal odločen boj za 3. mesto in boljše izhodišče v končnici 1. SFL; s 3:1 je premagal Oplast Kobarid.

Obstanek sta si tudi matematično zagotovila KMN Puntar in Zavas Siliko. O 10. mestu in potniku v 2. SFL bosta odločala Tomaž Šic Bar in KMN Benedikt na tekmi meseca, ki bo na sporedu 24. februarja.

Državni prvak Proen Maribor je upravičil vlogo favorita in prišel do 15. zmage v 16. krogu 1. SFL. Do 13. minute je bilo v Benediktu rešeno vprašanje zmagovalca - z dvema goloma Alena Fetića in Žige Čeha, enega pa je dodal Nikola Jandrić, je prvak ušel na neulovljivih 1:5.

Za primat ob Savi sta se pomerila Litija in Sevnica, zmaga je ostala v Litiji, ki je bila boljša s 4:3. Odločilen zadetek je dosegel Borut Ručna v 29. minuti, goste pa je v igri držal Domen Krnc s tremi goli.

KMN Bronx Škofije je bil doma s 3:1 boljši od Oplasta. V prvem polčasu so škofjoti povedli 3:0 (dva gola Nika Zajca in Slavena Radiškoviča), v drugem delu pa so gostje iz Posočja le znižali prednost (3:1). Bronx so se s to zmago (osmo v sezoni) povzpeli na tretje mesto, kjer imajo 25 točk. Eno manj premore Oplast, dve manj pa Dobovec na petem mestu.

Tolminski Puntar je dosegel pomembno zmago, s 4:0 so varovanci trenerja Mateja Kavčiča ugnali Dobovec. S tremi točkami, ki so jih potrdili s tremi goli (dva je dosegel Aljaž Kusterle, enega pa veteran Igor Kragelj) v drugem polčasu, so ostali v konkurenci za sedmo mesto.

S suvereno zmago na domačem parketu so prvoligaški status potrdili tudi igralci Zavas Silika, ki so bili s 4:1 boljši od Tomaž Šic Bara. Mrežo gostov je z dvema goloma načel Matic Rudolf, v drugem polčasu pa so Vrhničani sklenili začeto.

1. SFL, 16. krog

Zavas Siliko - KMN Tomaž Šic Bar 5:2 (3:0)
1:0 Rudolf (1.), 2:0 Rudolf (9.), 3:0 Kunc (18.), 3:1 Magdič (26.), 4:1 Tušar (30.), 5:1 Jereb (35.), 5:2 Kociper (36.)

KMN Bronx Škofije - KMN Oplast Kobarid 3:1 (3:0)
1:0 Radiškovič (2.), 2:0 Zajc (19.), 3:0 Zajc (20.), 3:1 Sovdat (24.),

KMN Benedikt - Proen Maribor 3:6 (2:5)
0:1 Fetič (1.), 0:2 Čeh (5.), 1:2 Klemenčič (8.), 1:3 Čeh (10.), 1:4 Fetič (12.), 1:5 Jandrič (13.), 2:5 Senekovič U. (19.), 2:6 Jandrić (28.), 3:6 Fetič ag. (31.)

FC Litija - KMN Sevnica 4:3 (3:2)
1:0 Čujec P. (2.), 2:0 Ručna (4.), 3:0 Jelić (13.), 3:1 Krnc (16.), 3:2 Krnc (19.), 3:3 Krnc (28.), 4:3 Ručna (29.)

KMN Puntar - Dobovec Pivovarna Kozel 4:0 (1:0)
1:0 Laharnar (3.), 2:0 Kusterle (33.), 3:0 Kragelj (34.), 4:0 Kusterle (37.).

Značke: futsal, proen-maribor