doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 18.04.2017 22:56:37

Mariborčani drugi finalisti 1. SFL

Proen Maribor je drugi finalist 1. SFL. Mariborčani se bodo za naslov prvaka borili z Litijo, potem ko so na četrti tekmi polfinala danes po streljanju kazenskih strelov izločili Oplast s 7:6 in s skupnim izidom 3:1 v zmagah. Finale se bo začel v petek, 21. aprila.

Prvak bo ekipa, ki bo prej zbrala tri zmage. Uvodni tekmi bosta v Mariboru, tretja v Litiji. Morebitno četrto tekmo bo vnovič gostila Litija, morebitna peta pa bo v Mariboru.

V boju za tretje mesto se bosta pomerila Oplast Kobarid in Bronx Škofije. Prva tekma bo v petek, 21. aprila, v Kobaridu, druga pa teden dni zatem na Škofijah. Tretje mesto bo pripadlo ekipi, ki bo boljša v skupnem seštevku obeh tekem.

Današnjo polfinalno tekmo je v Kobaridu bolje začel Oplast, ki je v 14. minuti vodil že s 3:0. Gole so prispevali Tine Kravanja, Jaka Sovdat in Žan Koren. Gostje so se vrnili s štirimi zaporednimi zadetki, ki so jih zabili med 15. in 34. minuto. V 36. minuti je Anže Širok zadel za 4:4, kar je bilo dovolj, da so o potniku v finale odločile šestmetrovke. Bolj zbrani so bili gostje iz Maribora, za katere je po poškodbi kolena vnovič zaigral Žiga Čeh.

* Izid, 1. SFL, polfinale, 4. tekma:.
Oplast Kobarid - Proen Maribor 6:7 (3:2, 4:4) (1:3 v zmagah)
1:0 Kravanja (5.), 2:0 Sovdat (6.), 3:0 Koren (14.), 3:1 Fetič (15./10.m), 3:2 Čeh (19.), 3:3 Fideršek (26.), 3:4 Jandrič (34.), 4:4 Širok (36.),4:5 Čeh (41./6.m), 5:5 Sovdat (41./6.m), 5:6 Totoškovič (41./6m.), 6:6 Kravanja (41./6.m), 6:7 Fetič (41./6.m).

Značke: dvoranski nogomet, dp