Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 02.04.2022 16:35:53

Končnica futsal lige: Ljutomerčani presenetili na Ptuju

V futsalski ligi so se začeli četrtfinalni boji

Dobovec, Litija, Siliko in Meteorplast Šic Bar so zmagali na prvih četrtfinalnih tekmah 1. fustalske lige. Ekipe za polfinale igrajo dvoboje na dve zmagi. V boju za obstanek med Dobrepoljem in Miklavžem je izid po prvi od dveh tekem poravnan (3:3).

Dobovec je v drugem polčasu strl odpor Bronxa, ki je v sedmi minuti z golom Jerneja Peroše celo povedel. Vedran Matošević je poravnal izid tri minute pozneje, to pa je bil tudi izid prvega polčasa. Med 25. in 28. minuto je Dobovec zabil tri gole in rešil dilemo zmagovalca. Končni rezultat je v 37. postavil hrvaški reprezentant Tihomir Novak.

Litija je pred tedni v rednem delu remizirala z Mlinšami, tokrat pa potrdila, da je boljša ekipa. Varovanci trenerja Andreja Dobovičnika so napolnili mrežo sosedov iz Zasavja, ob polčasu je bilo 6:1. Po golih Ferreire in Igorja Osredkarja so Mlinše še znižale na 2:1 (zadel je Anže Gorišek), potem pa so pobudo prevzeli domačini in na koncu slavili s 7:2. Po dva gola so prispevali Ferreira, Osredkar in Gašper Vrhovec.

Meteorplast Šic Bar pa je edini od četrtfinalistov, ki je zmagal v gosteh. Gostje iz Ljutomera so povedli v četrti minuti, ko je zabil Rok Šnofl, na katerega je trener Ptujčanov Robert Grdović opozarjal že v najavi tekme. Na 1:2 je povišal Adrijan Trstenjak, domačini pa so izenačili na 1:1 in 2:2 z avtogoloma Meteorplasta, ki je igral in zabijal še naprej. Alen Ruis je med 22. in 33. minuto dosegel tri gole za visoko vodstvo 2:5 gostov. Ptujčani so se prebudili, a tudi dva gola Denisa Kneževiča nista bila dovolj za popoln preobrat. Zmago je v 40. minuti s svojim 2. golom na tekmi potrdil Adrijan Trstenjak.

Na pol poti do polfinala je tudi Siliko, ki je doma s 3:0 premagal Oplast. V 13. minuti je Max Vesel popeljal domačine v vodstvo, na 2:0 je povišal štiri minute kasneje Žan Janež, končni rezultat je postavil Jure Suban v 37. minuti.

V Dobrepolju je bila na sporedu prva tekma boja za obstanek v 1. SFL. Gostje so že v 13. minuti vodili s 3:0, kar je bil pravi šok za polno dvorano, ki je prišla podpret svoje igralce. Miha Šilec je zadel za 1:0, na 2:0 je povišal Nejc Brusar, Jan Pahernik je zabil za 3:0. Gal Škulj je v 18. minuti prižgal žarek upanja za domačine, ko je zadel za 1:3. V 38. in 39. minuti je Matic Klinc izenačil na 3:3.

* Izidi:
- četrtfinale, prve tekme:

Dobovec - Bronx Škofije 5:2 (1:1)
Strelci: 0:1 Peroša (7.), 1:1 Matošević (10.), 2:1 Duščak (25.), 3:1 Cesarec (26.), 4:1 Novak (28.), 4:2 Jakovljević (35.), 5:2 Novak (37.).

Litija - Mlinše 7:2 (6:1)
Strelci: 1:0 Ferreira (3.), 2:0 I. Osredkar (7.), 2:1 Gorišek (8.), 3:1 Je (8.), 4:1 I. Osredkar (10.), 5:1 Vrhovec (18.), 6:1 Vrhovec (18.), 7:1 Ferreira (23.), 7:2 Lipovšek (31.).

Siliko Vrhnika - KMN Oplast Kobarid 3:0 (2:0)
Strelci: 1:0 Vesel (13.), 2:0 Janež (17.), 3:0 Suban (37.).

Hiša daril Ptuj - Meteorplast Šic Bar 4:6 (2:2)
Strelci: 0:1 Šnofl (4.), 1:1 M. Goznik (11./avtogol), 1:2 Trstenjak (17.), 2:2 Šnofl (19./avtogol), 2:3 A. Ruis (22.), 2:4 A. Ruis (26.), 2:5 A. Ruis (33.), 3:5 Kneževič (37.), 4:5 Kneževič (39./6 m), Trstenjak (40.).

- za obstanek, prva tekma:
Dobrepolje - Miklavž TBS Team 24 3:3 (1:3)
Strelci: 0:1 Šilec (1.), 0:2 Brusar (2.), 0:3 Pahernik (13.), 1:3 Škulj (18.), 2:3 M. Klinc (38.), 3:3 M. Klinc (39.).

Značke: futsal, dp