Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Dallas slavi! Luka Dončić in druščina ...

0 29.10.2022 09:36:56

Po nepopolnem krogu vodstvo prevzel Siliko

Nogometaši v 1. SFL so v petek odigrali sedmi krog, ki pa ni bil popoln, saj prvak Dobovec ta konec tedna nastopa v kvalifikacijah lige prvakov, tako da bo tekmo s Sevnico igral šele v začetku novembra. Vodstvo na lestvici je začasno prevzela ekipa Siliko Vrhnika, ki je po peti zaporedni zmagi pri 17 točkah, Dobovec pa jih ima ob tekmi manj 16.

Sedmi krog 1. SFL je tako prinesel visoko zmago Silika proti Dobrepolju (10:0), uspeh Meteorplasta Šic bar v Kobaridu (2:1) ter minimalno domačo zmago Bronxa Škofij proti Mlinšam (1:0).

V Kobaridu je za veselje domačih poskrbel Anže Širok v deseti minuti in popeljal Oplast v vodstvo, v nadaljevanju pa je bilo več veselja za goste. Aljaž Ruis je v 23. minuti izenačil, Denis Kneževič pa je z osmim golom sezone prinesel svji ekipi tri točke in se zavihtel na vrh lestvice strelcev.

Do tretje zmage sezone je prišel Bronx, ki je z 1:0 premagal Mlinše. Zmagovalca je z golom v 15. minuti odločil Marko Mandir. Bronx je s to zmago skočil na četrto mesto, Mlinše pa z novim tesnim porazom ostajajo na sedmem.

Vrhničani so prišli do pete zaporedne zmage v 1. SFL, kar jim doslej še ni uspelo. Ekipa trenerja Mileta Simeunoviča je dosegla kar deset golov, prejela pa nobenega. S tremi goli se je izkazal Marko Mohorič.

* Izidi, 7. krog:
- petek, 28. oktober:

Oplast Kobarid - Meteorplast Šic bar 1:2 (1:0)
1:0 Širok (10.), 1:1 Ruis (23.), 1:2 Kneževič (39.)

Dobrepolje - Siliko Vrhnika 0:10 (0:3)
0:1 Jandrič (2.), 0:2 Mohorič (7.), 0:3 Mohorič (7.), 0:4 Klinc (22.), 0:5 Vesel (24.), 0:6 Đurić (27.), 0:7 Jandrič (29.), 0:8 Suban (30.), 0:9 Muratagič (34.), 0:10 Mohorič (39.)

Bronx Škofije - Mlinše 1:0 (1:0)
1:0 Mandir (15.)