Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

0 03.12.2022 08:19:16

Futsal: Prvaki utrujeni, razburljiv derbi brez zmagovalca

Vestnik
Vodilna ekipa Siliko iz Vrhnike je v 11. krogu 1. SFL s 7:0 nadigrala igralce iz Sevnice. Dobovec in Meteorplast Šic bar sta si s 4:4 razdelila točki, remi je bil s 3:3 tudi v Kobaridu med domačim Oplastom in Mlinšami, v Dobrepolju pa je po preobratu s 6:5 domača zasedba premagala Bronx Škofije. prvenstvo se bo nadaljevalo 16. decembra, prihodnji petek pa je rezerviran na uvodne tekme četrtfinala pokala Terme Olimia.

Derbi kroga je bil igran v Rogatcu, kjer je domači Dobovec gostil Meteorplast Šic bar. Tekma se je končala z remijem 4:4, kar je glede na dogajanje na terenu morda še najbolj realen razplet. Gostje so na trenutke s svojo mladostjo in zagnanostjo zasenčili goste, ki so bili vidno utrujeni po igranju v elitnem delu lige prvakov. Za nameček so bili domačini brez poškodovanega Marka Pečka, ki ga je v 1. polčasu menjal Rok Jazbec, v 2. polčasu Florjan Fras. Gostje so izvrstno začeli in v 5. minuti povedli prek Aljaža Goznika, glavni ideolog Meteorplasta Rok Šnofl je v 8. minuti povišal na 2:0. Domači trener Kujtim Morina je v igro poslal tudi Kristjana Čujca, ki pa je vnovič obnovil poškodbo in do konca tekme ni več igral. Kljub temu je Dobovec z goli Klemna Duščaka, Žige Čeha in Tea Turka do 25. minute spreobrnil potek tekme in povedel 3:2. Urban Goričan je nato poskrbel za izenačenje v 27. minuti, potem pa je sledilo zadnjih deset dinamičnih minut. Niko Cesarec je botroval vodstvu Dobovca 4:3, Rok Šnofl pa je z 10-metrovke poravnal na končnih 4:4. Gostje so zapravili tri 10-metrovke.

Oplast je dobro začel tekmo proti Mlinšam. V 2. minuti je Bine Kavčič poskrbel za vodstvo 1:0, Nejc Kovačič in Tian Uršič sta v 2. polčasu zagotovila vodstvo s 3:0. A to ni bilo zadosti, da bi tri točke ostale v Kobaridu. Najprej je Oplast zabil avtogol, potem pa je v 39. in 40. minuti dva gola za končen remi zabil Žiga Jerman. To je bil sicer drugi remi Oplasta v tej sezoni. Mlinšani so vknjižili 4. neodločen rezutlat v tej sezoni.

Vrhniški Siliko je visoko s 7:0 porazil Sevničane in ostaja vodilna ekipa 1. SFL. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so povedli v 7. minuti, uspešen je bil Max Vesel, ki je v 22. minuti povišal na 2:0. Do konca tekme je do izraza prišla domača kvaliteta in daljša klop; dva gola sta dosegla še Uroš Đurić in Jure Suban, enega Žan Janež.

Dobrepolje se je veselilo svoje druge domače prvoligaške zmage, sicer pa četrte v zgodovini kluba, doma so dosedaj premagali le eno ekipo. Tako kot v 1. krogu lanske sezone so bile to pot v 11. krogu uspešnejši od ekipe Bronx Škofije. Boljše so začeli gostje, ki so z goloma Nika Zajca v 5. minuti vodili z 2:0. Kevin Strnad in Alen Blatnik sta v taisti minuti, 5., dosegla dva gola za 2:2. Bronxi so po zaslugi Tilna Kamenčiča odšli na odmor z minimalno prednostjo 3:2. V 2. polčasu so prišli na svoj račun navijači, ki so med 21. in 32. pozdravili tri gole Dobrepolja za, kot se je izkazalo v nadaljevanju, neulovljivo prednost. Spet sta zadela Blatnik in Strnad, potem še Anej Kmetič, za konec pa še Strnad. S to zmago je Dobrepolje skočilo na 6. mesto, Bronxi ostajajo četrti.

1.SFL, 11. krog, 2.12.:
Dobovec - Meteorplast Šic bar 4:4 (2:2)

0:1 Goznik A. (5.), 0:2 Šnofl (8.), 1:2 Duščak (14.), 2:2 Čeh (19.), 3:2 Turk (25.), 3:3 Goričan (27.), 4:3 Cesarec (32.), 4:4 Šnofl (38.)

Oplast Kobarid - Mlinše 3:3 (1:0)
1:0 Kavčič (2.), 2:0 Kovačič (22.), 3:0 Uršič (26.), 3:1 Kavčič (29./AG), 3:2 Jerman (39.), 3:3 Jerman (40.)

Siliko Vrhnika - Sevnica 7:0 (1:0)
1:0 Vesel (7.), 2:0 Vesel (22.), 3:0 Đurič (26.), 4:0 Janež (27.), 5:0 Suban (28.), 6:0 Suban (39.), 7:0 Đurič (40.)

Dobrepolje - Bronx Škofije 6:5 (2:3)
0:1 Zajc (2.), 0:2 Zajc (5.), 1:2 Strnad (5.), 2:2 Blatnik (5.), 2:3 Kamenčić (9.), 3:3 Kmetič (21.), 4:3 Blatnik (22.), 5:3 Strnad (32.), 5:4 Stanič (37.), 6:4 Strnad (39.), 6:5 Stanič (40.).

Značke: dvoranski nogomet, dp