Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 14.09.2016 20:19:51

V Plumelecu danes najvišje mladinec Čemažar

Nikola Miljković
V Plumelecu v Franciji se je danes začelo evropsko prvenstvo v cestnem kolesarstvu.

Najprej je bila na programu vožnja na čas, v kateri pa slovenski mladinci, mladinke in mlajši člani niso krojili vrha. Še najvišje je z desetim mestom posegel mladinec Nik Čemažar.

Prve so se na progo podale mladinke. Najboljša Slovenka je bila Karin Penko na 27. mestu, Katja Kerpan je bila 31., zmage pa se je veselila Italijanka Lisa Morzenti.

Med mladinci, ki veliko več pričakujejo od cestne dirke, je Nik Čemažar osvojil deseto mesto, Jaka Primožič je bil 28. Evropski prvak je postal Francoz Alexis Brunel.

Zmago med mlajšimi člani je vpisal Nemec Lennard Kämna, Slovenec Izidor Penko je bil 21., Jon Božič pa 43.

V četrtek bo na prizorišču na sporedu tudi vožnja na čas za kolesarje v konkurenci elite, prvenstvo se bo s člansko cestno dirko končalo v nedeljo.