Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 09.03.2017 17:39:58

Greiplu etapa, Alaphilippe zadržal vodstvo

Nemški kolesar Andre Greipel (Lotto Soudal) je zmagovalec današnje pete etape na dirki svetovne serije Pariz - Nica. Drugo mesto je na 199,5 km dolgi preizkušnji med krajema Quincie-en-Beaujolais in Bourg-de-Peage zasedel Francoz Arnaud Demare (FDJ), tretje pa Nizozemec Dylan Groenewegen (LottoNl-Jumbo).

Prvo mesto v skupni razvrstitvi je zadržal Francoz Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), njegov trenutno drugouvrščeni rojak Tony Gallopin zaostaja 33, tretjeuvrščeni Španec Gorka Izagirre pa 47 sekund.

Od petih slovenskih kolesarjev je bil na današnji etapi najboljši Kristijan Koren (Cannondale-Drapac), ki je osvojil 34. mesto. Luka Pibernik (Bahrain Merida) je zasedel 46., Jan Polanc (UAE Team Emirates) 62., Grega Bole 113. in Borut Božič (oba Bahrain Merida) 145. mesto. Prvi štirje slovenski kolesarji so v cilj prišli v času zmagovalca, Božič pa je zaostal 35 sekund. V skupni razvrstitvi je Koren na 14. mestu (+2:10 minute).

V petek bo na sporedu 192 km dolga etapa med krajema Aubagne in Fayence.

Značke: kolesarstvo, sta