Poraz NKBM: z diletantsko tožbo hotela ...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 21.08.2016 09:26:33

Kitajske odbojkarice v finalu ugnale Srbijo

V zadnji končni odločitvi predzadnjega dne olimpijskih iger v Riu je ženska odbojkarska reprezentanca Kitajske osvojila zlato medaljo. V velikem finalu so Kitajke s 3:1 (-19, 17, 22, 23) premagale Srbijo.

Za Kitajsko je to tretja zlata olimpijska medalja po letih 1984 in 2004, Srbkinje pa so že z uvrstitvijo v finale dosegel doslej največji uspeh na olimpijskih igrah; pred tem se nikoli niso prebile iz četrtfinala in so v Londonu končale celo na repu udeleženk. Tokrat pa so v četrtfinalu s 3:0 odpravile evropske prvakinje Rusinje, v polfinalu pa s 3:2 igralke ZDA, svetovne prvakinje 2014 in srebrne s prejšnjih iger v Londonu.

Varovanke selektorice Lang Ping so slabo začele finalno srečanje. Izgubile so uvodni niz in kazalo je, da se bo ponovila zgodba iz predtekmovalne skupine, ko so bile kar s 3:0 boljše srbske odbojkarice.

Slednje so se v drugem nizu držale tekmic do zaostanka z 8:10, nato pa so napravile preveč napak in dobile le še devet točk. Tudi v nadaljevanju se nekaj časa niso pobrale. Kitajke so v tretjem nizu povedle že z 19:11, potem pa so Srbkinje z izredno igro znižale na 21:22, ko je bila v bloku uspešna Milena Rašić, vendar je zaključek znova pripadel Kitajkam.

V četrtem nizu je bil izid kar dvanajstkrat izenačen, nazadnje pri 23:23, ko je bila v napadu učinkovita Tijana Bosković. Toda kitajske odbojkarice so bile v končnici močnejše in so slavile po uri in 33 minutah igre.

Prepričljivo najboljši igralki finala sta bili Ting Zhu s 24 točkami v vrstah zmagovalk in Tijana Bosković, ki je 21 točk nanizala za Srbijo.

Bronasto kolajno so v Riu osvojile Američanke, ki so v malem finalu s 3:1 (23, -25, 22, 19) premagale Nizozemke.

Kitajska - Srbija 3:1 (-19, 17, 22, 23)

Olimpijska dvorana Maracanazinho, gledalcev 10.000, sodnici: Susana Rodriguez (Španija) in Patricia Rolf (ZDA).
Kitajska: Yuan 6, Zhu 24, Yang 2, Gong, Wei, Zhang, Liu, Xu 10, Hui 9, Lin, Ding 2, Yan.
Srbija: Buša 1, Brakočević, Živković, Malešević 9, Mihajlović 9, Ognjenović 1, Veljković 2, Nikolić, Stevanović 4, Rašić 10, Popović, Bosković 21.
Značke: srbija, kitajska