Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

ou
ou
0 10.02.2017 21:30:57

ACH Volley v Dalmaciji potrdil prvo mesto

Odbojkarji ACH Volleyja so na prvi tekmi turnirja v Kašteli s 3:0 (20, 11, 24) premagali domačo Mladost in si s tem že zagotovili prvo mesto po rednem delu srednjeevropske lige.

V glasni dvorani, kjer gostuje Mladost Ribola Kaštela, so se zadržali tri nize, pa čeprav ni bilo ves čas tekme lahko. V prvem nizu so do končnice tekme lovili motivirane in borbene domačine, v višjo prestavo pa so prestavili po asu Žige Šterna in vodstvu 21:19. Drugi niz je bil pravi enosmerni promet slovenskih prvakov, največjo razliko pa so naredili na začetni udarec Dika Purića. Najbolj izenačen pa je bil tretji niz, ki so ga gostje dobili z izidom 26:24. Danes se bo ACH Volley ob 19.30 srečal še s starimi znanci iz avstrijske Koroške, odbojkarji Posojilnice Aich/Dob. "Tekma je bila zelo borbena in prikazali smo lepo predstavo, kar nam je prineslo zmago. Pričakovano smo se tako uvrstili na zaključni turnir, še lepše pa je, da tja odhajamo s prvega mesta," se je zmage veselil bloker Jan Kozamernik.

Kaštela – ACH Volley 0:3 (-20, -11, -24)
Mladost Ribola Kaštela: Višić 2, Tomić, Giljanović 7, Đirlić 10, Corsini 2, Glaurdić, Polchlopek, Melvan, Pervan, Ruiz 4, Ljaftov 15, Sabljić.
ACH Volley Ljubljana: Flajs, Kozamernik 11, Kovačič, Purić 8, Satler, Pleško, Jurić, Kumer, Štern 13, Pokeršnik 11, Buculjević 2, Armenakis 12.