Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 22.02.2017 21:58:33

Odbojka, 1. DOL za ženske: Calcitovke boljše od Formisa

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v zaostali tekmi 14. kroga 1. DOL za ženske v gosteh premagale Formulo Formis s 3:0 (22, 18, 20).

Formula Formis - Calcit Volleyball 0:3 (-22, -18, -20)

Hoče: Dvorana Hoče, gledalcev 200, sodnika: Atanasov (Kranj), Pevc (Škofja Loka).
Formula Formis: Pehnec 2, Desy Vahen 12, Sešel, A. Kerbler 4, Sužnik, Pogorevc, Pajnik, Vojinović 6, Borko 12, Polanec, Kotnik, K. Kerbler, Eržen 10, Štern.
Calcit Volleyball: Grudina 4, Božič 2, Mihevc 5, Blažič 9, Pahor, Igličar, Kostić 17, Zatkovič, Jerala, Koleva 6, Van de Vyver.

Kot je bilo pričakovati, odbojkarice Formule Formis niso bil kos državnim prvakinjam. Te so vso tekmo igrale zavzeto, imele so več razpoloženih igralk za igro, pa tudi Olivero Kostić, ki je točke dosegala, ko je to bilo najbolj potrebno.

V uvodnem nizu so se domače hrabro upirale favoriziranim gostjam, ki si do drugega tehničnega odmora niso priigrale omembe vredne prednosti. Šele v končnici je prišla do veljave njihova kakovost, z nekaj dobrimi potezami v napadu so si priigrale točke za vodstvo v nizih.

Rogožanke so drugi niz začele zelo slabo in Ljubljančanke so povedle 8:2. V nadaljevanju so domače zaigrale bolj zanesljivo in odločno. Po neugodnih začetnih udarcih, dobri igri v obrambi in učinkoviti v napadu, kjer sta se izkazali izkušeni Maja Desy Vahen in Tamara Borko, je prednost Ljubljančank začela kopneti in pri rezultatu 11:11 tudi skopnela. Toda sledila je nova serija točk gostij, ki so povedle 21:15 ter brez težav osvojile še drugi niz.

Nihanja v igri so bil značilna za domačo vrsto tudi v tretjem nizu. Do rezultata 12:12 so se Rogožanke enakovredno kosale s tekmicami, potem pa je njihov odpor slabel. Gostje so vajeti igre vzele v svoje roke, si priigrale prednost petih točk (21:16), prednost pa obdržale do konca niza.

"Borbena igra proti kakovostnejši ekipi je premalo za pozitivni rezultat. V naši igri je bilo preveč nihanj in izkušene ljubljanske odbojkarice so zaradi tega tu in tam tudi na lahek način osvajale točke. Svojo moč so pokazale predvsem v končnicah vseh treh nizov in zasluženo zmagale," je povedal trener Formule Formis Sebastjan Zorenč.