Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 27.02.2017 22:00:05

Odbojka, 1. DOL moški: Mariborčani ugnali odbojkarje Salonita

Drago Wernig - Taka
Mariborčani so v 3. krogu 1. DOL za moške (modra skupina) premagali Salonit Anhovo s 3:1 (25, 21, -16, 24).

Odbojkarji Maribora in Salonita Anhovo so odigrali preloženo tekmo 3. kroga modre skupine. S 3:1 so bili boljši mariborski odbojkarji.

V ekipi Maribora je na presenečenje gostov zaigral Matevž Kamnik, trener mariborskega kluba, pred leti prvi bloker slovenske reprezentance, ki je aktivno pot končal zaradi težav z levim kolenom, a očitno te niso več tako hude. Da ni pozabil odbojke, je pokazal že na začetku tekme, ko je z dvema blokoma dosegel dve točki in mariborsko ekipo popeljal v vodstvo, ki so ga Primorci s točkami Saše Gadnika in Arsenija Mutapčije izničili pri rezultatu 13:13, prvič v nizu pa povedli pri 17:16. V nadaljevanju sta Kamnik in Dejan Pelemiš z nekaj točkami poskrbela za preobrat z vodstvom Maribora 23:21. V izenačeni končnici so domači s četrto zaključno žogo z blokom Kamnika dosegli zmagovito točko v nizu.

Štajerci so tudi v drugem nizu zaigrali poletno in povedli 7:5, toda v nadaljevanju so zaradi slabega sprejema zapravili vodstvo. A to ni trajalo dolgo, kajti Tomaž Horvat in Kamnik sta poskrbela za preobrat z vodstvom 16:13. Domači so tudi v nadaljevanju tekme držali niti igre v svojih rokah, dobro so izvajali začetne udarce, igrali brano v obrambi in učinkovito v napadu in čvrsto v bloku in posledica take igre je bilo vodstvo 21:16. Gostje se niso predali, po napadih Gadnika in Daneta Mijatovića so se približali na dve točki (21:19), končnica pa je spet minila v zbrani in odločni igri Štajercev, ki so osvojili še drugi niz.

Gostje so v tretjem nizu zaigrali bol zanesljivo in taka igra se jim je obrestovala. Še posebej uspešni so bili v obrambi in napadu, saj so domala vsakega končali s točko. Sredi niza so povedli 16:12, nato pa z zbrano igro višali prednost. Pri njihovem vodstvu 20:13 so Dejan Čabarkapa, Dane Mijatović in Gadnik dosegli odločilne točke za zmago v nizu.

Četrti niz je mineval v izenačeni igri. Ekipi sta se menjavali v vodstvu, gostje so ob prvem tehničnem odmoru vodili 8:7, ob drugem 16:15, večino točk zanje je dosegel Gadnik, pri Mariboru pa so točke dosegali Pelemiš, Kamnik in Vasja Plesec. Primorci so povedli 19:15, nato so vodili še 21:20, Filip Uremović z dvema blokoma povedel Maribor v vodstvo, ki ga je domača ekipa v izenačeni končnici obdržala za zmago 3:1.

"Po dveh letih in pol sem spet zaigral. Občutki so dobri, toda ne vem, kaj se bo čez noč dogajalo s kolenom. Ponosen sem na soigralce, odigrali so dobro tekmo, ko je bilo najbolj potrebno, so pokazali pravi obraz. Zmage in treh točk sem zelo vesel," je povedal trener in igralec Maribora Matevž Kamnik.

"Igranje Kamnika nas je presenetilo, toda dokazal je, da dober odbojkar nikoli ne pozabi igrati odbojke, tako da nam je z blokom povzročal veliko preglavic. V Maribor smo pripotovali po točke. V četrtem nizu smo bili na pragu zmage, a je zaradi naših napak gostiteljem uspel preobrat za zmago," je razložil trener Salonita Anhovo Gregor Jerončič.

Maribor - Salonit Anhovo 3:1 (25, 21, -16, 24)

Maribor: Dvorana Tabor, gledalcev 80, sodnika: Kramar (Kamnik), Jovanovič (Ljubljana).
Maribor: Horvat 17, Mulec, Mlakar, Pelemiš 14, Kvas 3, Donik, Uremović 9, Virtič 1, Hafner, Plesec 9, Kamnik 17, Knuplež.
Salonit Anhovo: Česnik 5, Jereb, Karnel, Mutapčija 5, Pirih, Mijatović 14, Čabarkapa 12, Kovačič, Gadnik 23, Tomić, Jerončič 2, Šarić.