Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 01.03.2017 22:44:47

Mariborčanke brez težav v prestolnici

Odbojkarice Nove KBM Branika so v tekmi 18. kroga 1. DOL za ženske v gosteh premagale Volleyball Ljubljano s 3:0 (12, 20, 22).

Ljubljanske odbojkarice so v dvoboj z vodilno Novo KBM Branikom lahko krenile popolnoma neobremenjeno, saj so svoj prvi cilj, uvrstitev v četrtfinale končnice, dosegle. Vprašanje je bilo le, ali bodo redni del tekmovanja končale na petem ali šestem mestu. Po pričakovanem porazu z Mariborčankami in zmagi Formule Formisa nad Kemo Puconci so varovanke Gregorja Rozmana osvojile šesto mesto, Rogožanke so zdaj četrte, na peto mesto pa so padle odbojkarice GEN-I Volleyja, tako da bodo Ljubljančanke v soboto, v prvi četrtfinalni tekmi končnice, gostovale v Šempetru.

Prvi niz je minil v znamenju bankirk, ki so prevladovale v vseh elementih igre, si z dvema asoma Ize Mlakar priigrale vodstvo 10:3, nato z novim asom Marine Kaučič že 14:6. Domačinke so imele vse preveč težav na sprejemu, v napadu pa nikakor niso mogle mimo bloka gostij, ki so domačinkam prepustile le 12 točk.

Toda v drugem nizu so ljubljanske odbojkarice le vzpostavile ravnotežje. Na servis Helene Mijoč so po napadu Nuše Ferlinc gostjam pobegnile za štiri točke (9:5), prednost pa so držale vse do 14. točke, ko so bankirke izid izenačile. Ljubljančanke so po bloku Petre Vrhovnik še zadnjič prišle do prednosti dveh točk (19:17), Mlakarjeva je izid na 19. točki izenačila, nato pa do konca niza dosegla še štiri točke, zadnji dve z asom.

Čeprav so v tretjem nizu Ljubljančanke po novi točki Mlakarjeve zaostajale za šest točk (9:15), so končnico niza vendarle naredile zanimivo. Mariborčanke so popolnoma popustile na sprejemu, Nuša Ferlinc pa je z dvema asoma svojo ekipo pripeljala do točke zaostanka (22:23). Vendar do preobrata ni prišlo, tekmo pa je z uspešnim napadom končala Anita Sobočan.

Volleyball Ljubljana - Nova KBM Branik 0:3 (-12, -20, -22)

* Športna dvorana Galjevica, gledalcev 80, sodnika: Perčič, Kramar (oba Kamnik).
* Volleyball Ljubljana: Mijoč 14, Ferlinc 9, Čotar 2, Dolenc, Crnjac 1, Mihalinec 5, Janežič, Vrhovnik 4, Arnež 4, Flego 4.
* Nova KBM Branik: Mlakar 19, Blagne 2, Košenina 1, Kaučič 8, Vovk, Najdič 2, Milosavljević, Planinšec 11, Sobočan 11, Jerala 2, Pintar 3, Koskelo.

Odbojkarje Formisa bolje od pričakovanj

Odbojkarice Formule Formisa so v 18. krogu 1. DOL za ženske premagale Kemo Puconce s 3:0 (17, 19, 19).

Odbojkarice Formule Formisa so prvi del državnega prvenstva končale nad pričakovanji. Želele so si uvrstitve med šest najboljših, pristale so na četrtem mestu, kar jim v četrtfinalu zagotavlja boljše izhodišče v tekmi s petouvrščeno ekipo.

Rogožanke so tekmo začele poletno, dobro so izvajale začetne udarce, točke dosegale v protinapadih, uspešne pa so bile tudi v bloku. Pred končnico so si priigrale občutnejšo prednost in zlahka osvojile niz.

V drugem so gostje, pri katerih se je z učinkovitostjo izkazala Iva Škraban, zaigrale bolj zbrano in bile domala enakovredne gostiteljicam. Te so si višjo prednost po zaslugi učinkovitih Maje Desy Vahen, Ivane Vojinović in Tamare Borko priigrale pred drugim tehničnim odmorom, nato pa prednost do konca niza še povišale.

Domače v začetku tretjega niza niso igrale tako kot znajo, slabše so izvajale začetne udarce in tudi v napadu se jim je ustavilo. So pa zato Pucončanke zaigrale zbrano in odločno in vodile vse do drugega tehničnega odmora. V nadaljevanju so Rogožanke spet ujele ritem igre, pri 20:19 jim je uspel zasuk, nato pa so zapovrstjo osvojile še pet točk.

"Zadovoljen sem s tremi točkami, manj z igro. Do prve četrtfinalne tekme nas čaka piljenje forme in verjamem, da se bomo dobro pripravljeni dočakali odločilne tekme. Naša želja je uvrstitev v polfinale," je povedal trener Formule Formis Sebastjan Zorenč.

Formula Formis - Kema Puconci 3:0 (17, 19, 19)

* VŠD Hoče, gledalcev 200, sodnika: Tovornik (Maribor), Gril (Pekre).
* Formula Formis: Pehnec 3, Desy Vahen 11, Sešel, A. Kerbler 3, Sužnik, Pogorevc, Pajnik, Vojinović 14, Borko 11, Polanec, Kotnik 2, K. Kerbler, Eržen 8, Štern.
* Kema Puconci: Belec, Pintarič, E. Vinkovič 6, Franko 1, Škraban 12, Zdovc 7, Kocet, Kovač 2, Oletić, Kadiš, Mikl, K. Pintarič 4, Ajnihar 1.