vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 08.03.2017 23:11:35

Zgornja Gorenjska - Luka Koper 3:2 (14, 17, -18, -21, 6)

Odbojkarice Zgornje Gorenjske so v tekmi 2. kroga zelene skupine 1. DOL za ženske premagale Luko Koper s 3:2 (14, 17, -18, -21, 6).

* Dvorana Pod Stolom, gledalcev 100, sodnika: Melavc (Šempeter) in Kramar (Franci).
* Zgornja Gorenjska: Avsenik, Tučen 8, Lužovec 23, Košak 6, Pogačar 9, Burja, Klinar 19, Marzidovšek 17, Langus, Zorman, Humerca.
* Luka Koper: Dakin 4, Gržinič, Šantelj 6, Kušar, Poropat, Radešić, Lucas 23, Radulj, Dodič 6, Nedoh 4, Kocet, Jovič 4, Kaker 8.

Le dve točki sta ločili Gorenjke in Primorke pred nocojšnjim obračunom, zmagovalni ekipi pa bi tri točke prinesle veliko. Zgornja Gorenjska in Luka Koper namreč že celotno sezono bijeta ogorčen boj za osmo mesto, ki ohranja neposreden obstoj v družbi najboljših, pred tekmo pa so imele boljše izhodišče Gorenjke, ki so na lestvici pred Primorkami, zmaga bi jim prinesla še dodatne tri točke naskoka, kar bi bila morda že odločilna prednost.

In ko so se domače odbojkarice že v prvem nizu hitro odlepile za šest točk ob prvem tehničnem odmoru, je bilo hitro jasno, da so za tekmo visoko motivirane in željne uspeha. V igri gostiteljic je teklo vse kot po tekočem traku, servisi so bili ostri in natančni, napadalne akcije so bile raznolike, deloval je blok, vse skupaj se je odrazilo na semaforju ob koncu prvega niza - 25:14.

V drugem so se gostje na začetku še uspešno zoperstavile, izid je bil do desete točke bolj ali manj izenačen, nakar je domača zasedba prestavila v višjo prestavo, prednost je naraščala in tudi drugi niz je bil osvojen dokaj gladko in zadišalo je po zmagi brez prask.

Ko so gostiteljice v tretjem nizu povedle s 6:2 se je zdelo, da se bo razpletlo po željah domačih, a so Koprčanke vstale od mrtvih, zaigrale na vse ali nič in izid zasukale sebi v prid. Pri vodstvu 17:11 za gostje je Zgornji Gorenjski uspel priključek na -2, za popoln zasuk pa je zmanjkalo moči.

Četrti niz je bil najbolj zanimiv in izenačen, borbenosti ni manjkalo, veliko točk je bilo odličnih na obeh straneh, tudi brez napak ni šlo, nekaj več so jih naredile gostiteljice, kar je bila voda na mlin Koprčankam, ki so se po velikem preobratu dokopale do vsaj ene točke. Druga pa je ostala doma, saj so domače odbojkarice v petem nizu zaigrale tako kot znajo oziroma tako kot so igrale v uvodnih dveh in si zagotovile dve pomembni točki, ki bosta še kako potrebni v finišu zelene skupine v boju za neposredni obstanek.

Značke: odbojka, dp