Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 24.05.2016 13:51:04

V Bernu se začenja zares

Sašo Bertoncelj
V Bernu se v sredo uradno začenja tekmovalni del evropskega prvenstva v športni gimnastiki. Ta teden so v ospredju telovadci, telovadke bodo v Švici tekmovale od ponedeljka dalje. Slovenske barve bodo v četrtem največjem švicarskem mestu branili Sašo Bertoncelj, Rok Klavora, Alen Dimic in Luka Terbovšek.

Kandidat za nastop na EP je bil še Luka Kišek, za katerega pa se je selektor moške reprezentance Sebastijan Piletič odločil, da ga pusti doma. Tako bodo v slovenskem dresu v hokejski dvorani PostFinance Arena, ki sicer drži evropski rekord v povprečni obiskanosti v eni sezoni (16.203), nastopili Sašo Bertoncelj na konju z ročaji, Rok Klavora in Luka Terbovšek na parterju ter Alen Dimic na bradlji in drogu.

Slovenska ekipa je v Bernu opravila dva treninga, v tekmovalni dvorani sicer še ne, a jo bo preizkusila danes popoldan, ko je uradni trening. Z njim so več težav v ponedeljek imeli mladinci, ko so morali prireditelji uradni trening prekiniti in ogreti zelo mrzlo dvorano. Vmes so zasilno zakrpali še vse vhode in izhode, 24 ur kasneje pa je dvorana videti nekoliko bolje.

Na seznamu prijavljenih je 156 telovadcev v članski konkurenci ter eden manj v mladinski, skupaj torej 311 tekmovalcev iz 38 držav. Te v sredo in četrtek čakajo kvalifikacije, Slovence v četrtek ob 14. uri. Ob morebitni uvrstitvi v finale mnogoboja, jih še en nastop čaka v nedeljo, vmes pa bodo še finali mnogoboja in ekipnega tekmovanja.

Od slovenske četverice se največ pričakuje od Klavore in Bertonclja, ki sta letos na tekmah svetovnega pokala tekmovala odlično. Klavora je bil na vseh svetovnih pokalih v finalu, v Ljubljani je zmagal, štirikrat je bil drugi, enkrat pa osmi. Bertoncelj se še naprej bori z bolečinami v komolcu, ki ga bodo spremljale za vselej, navkljub temu pa je bil letos na svetovnih pokalih dvakrat drugi in dvakrat tretji, ima še eno šesto mesto. Najboljši slovenski telovadec zadnjih sezon je tudi dobitnik zadnje slovenske medalj z EP, leta 2014 je bil v Sofiji tretji, še štiri leta nazaj je bil bronast v Birminghamu.