Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

1 13.12.2016 21:05:14

Kako bi lahko bilo drugače?

Tit Košir
Najboljša športnika Slovenije v letu 2016 sta zlata judoistka Tina Trstenjak in četrtič zapored smučarski skakalec Peter Prevc, najboljša ekipa leta po izboru Društva športnih novinarjev Slovenije (DŠNS) pa je hokejska reprezentanca Slovenije.

Trstenjakova je na olimpijske igre v Riu prišla kot svetovna in evropska prvakinja ter z zlatom upravičila vlogo favoritinje. S tem je prehitela svojo judoistično kolegico in prav tako dobitnico olimpijske kolajne Anamari Velenšek, tretja je bila Janja Garnbret, druga najmlajša svetovna prvakinja v zgodovini športnega plezanja. Osvojila je skupni seštevek svetovnega pokala v težavnosti ter na prireditvi Športnik leta kot tretja po vrsti prejela nagrado za izstopajočo mlado športno osebnost leta.

Največ točk med športniki je po sezoni rekordov prejel Peter Prevc, zmagovalec novoletne turneje, svetovnega prvenstva v poletih ter skupni zmagovalec svetovnega pokala ter zmagovalec seštevka v poletih. Drugi je bil jadralec Vasilij Žbogar, ki je decembra lani na Novi Zelandiji z bronom v razredu finn osvojil svoje prvo odličje na svetovnih prvenstvih, v Riu pa je 41-letni jadralec s srebrom osvojil še tretjo olimpijsko kolajno v karieri in se zapisal med najuspešnejše jadralce vseh časov. Sledil je motokrosist Tim Gajser, prvi motokrosist z zaporednima naslovoma svetovnega prvaka v MX2 in MXGP ter prvi najstnik, ki si je pokoril elito.

Ekipa leta je postala hokejska reprezentanca Slovenije z drugo zaporedno uvrstitvijo na zimske olimpijske igre. Risi bodo v olimpijskem Pjongčangu branili visoko sedmo mesto iz Sočija.

Društvo športnih novinarjev Slovenije je najboljše športnike sezone razglasilo na tradicionalni prireditvi Športnik leta, ki poteka nepretrgano od leta 1968 in je bila tradicionalno v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani.

5. Tjaša Oder (plavanje)                     12
 6. Mina Markovič (športno plezanje)          10