Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

0 10.01.2017 16:01:39

Postojnčani zasluženo do naslova

: Mladi Postojnčani skupaj s trenerjem Blaho so zasluženo novi prvaki.
psno
Zimski odmor v državnih članskih ligah so izkoristili mlajši člani, ki so imeli na sporedu ekipno državno prvenstvo.

Že v decembru so opravili prvi krog svojega tekmovanja. Najprej so nastopili v Litiji, kjer je bila najuspešnejša ekipa Proteusa iz Postojne. Še posebej so bili Postojnčani učinkoviti na kegljišču Bonifika v Kopru, kjer so prišli do kar 1812 podrtih kegljev. Tu sta se predvsem izkazala Žiga Požar (607) in Nejc Miklavec s kegljem manj. Kot zanimivost dodajmo, da je bil uspešen tudi četrti član (šteli so se trije najboljši rezultati od štirih igralcev) Danijel Lavrič s 587 keglji, a se njegov rezultat ni štel. Mladi Postojnčani so ravno v Kopru naredili velik korak proti naslovu prvaka. Najboljši posameznik na tem turnirju je bil Litijan Klemen Ivančič, ki je prišel do kar 625 podrtih kegljev.

Zadnji konec tedna so v Postojni in Ljubljani vsi opravili še drugi krog tekmovanja. V Postojni so prek Timija Jurančiča (638) močno pritisnili igralci Konstruktorja, toda varovanci trenerja Robija Blahe niso popuščali. V ozadju so obe ekipi spremljali mladi Kamničani, ki so bili zanesljivo na tretjem mestu. Naslednji dan so bili na Maksu Percu ponovno najboljši Mariborčani, toda zaostanek za Proteusom je bil vseeno prevelik in Proteus je popolnoma zasluženo prišel do naslova državnih prvakov. Poleg omenjenih igralcev je k naslovu veliko prispeval tudi njihov četrti igralec Dušan Pavlovič. Konstruktor se je moral sprijazniti z drugim mestom, imeli pa so najboljšega posameznika Timija Jurančiča, ki je v štirih nastopih podrl skupno 2446 kegljev. Drugi posameznik je bil Litijan Klemen Ivančič (2373), ki pa je imel premalo podpore s strani soigralcev. Končno tretje mesto je pripadlo Kamniku.