Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

0 02.06.2017 16:35:45

Kajakaši razočarali na savskih brzicah

alesfevzer.com
Kajakaši Peter Kauzer, Martin Srebotnik in Žan Jakše ekipne tekme evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Tacnu niso končali po željah domačih navijačev.

Po dotiku in izpuščenih vratcih ter posledično 52 kazenskih sekundah so na koncu osvojili osmo mesto.

Zmagali so Čehi, ki so za 0,45 sekunde prehiteli Francoze, tretji pa so bili Poljaki, ki so zaostali 2,73 sekunde. Slovenci so na koncu imeli 52,49 sekunde zaostanka.

Že pred tem so slovenske kanuistke Alja Kozorog, Nina Bizjak in Lea Novak osvojile osmo mesto med devetimi ekipami. Za zmagovalkami in branilkami naslova, Britankami, so zaostale 65 sekund. Srebro so osvojile Nemke s 6,08 sekunde zaostanka, bron pa Čehinje s 7,24 sekunde zamude.

Pri kanuističnih dvojcih so slavili Francozi s 7,77 sekunde prednosti pred Poljaki in 11,79 sekunde pred Čehi. Slovenija v tej kategoriji ni imela svojih predstavnikov.

Ekipni tekmi čakata še kajakašice in kanuiste.

Značke: kajak kanu, ep