Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Diverzantska akcija: Viole v Ljubljani napadle ...

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

0 13.08.2022 18:50:13

Kanuist Žiga Lin Hočevar do tretje medalje

Žiga Lin Hočevar
Mladi slovenski kanuist Žiga Lin Hočevar je na evropskem prvenstvu v divjih vodah za mladince in mlajše člane v Čeških Budejovicah dosegel prvo posamično srebrno medaljo na mladinskih prvenstvih. Na ekipnih tekmah v mladinski tekmi kajakašev in kanuistov do 23 let ima 15-letnik že dve zlati kolajni.

Tretji dan evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Čeških Budejovicah je slovenska ekipa spet osvojila kolajno, pri vseh pa je bil soudeležen Žiga Lin Hočevar.

Današnja medalja je že tretja za mladega kanuista na tem prvenstvu, v četrtek je bil član zlate mladinske posadke v kajaku, Slovenijo sta zastopala še Rene Jeklin in Atej Zobec Urbančič. V petek pa so skupaj z Jušem Javornikom in Nejcem Polenčičem postali ekipni evropski prvaki.

V finalu sta veslala še Marko Petek, ki je bil osmi med kajakaši do 23 let, in kajakašica Sara Globokar, ki je bila v konkurenci mladink deseta.

Značke: kajak kanu, ep