tu
tu
0 17.07.2016 17:39:58

Halepova z 'biciklom' slavila na domačem turnirju

Romunka Simona Halep je zmagovalka teniškega turnirja v Bukarešti z nagradnim skladom 226.750 evrov. V finalu je deklasirala Anastazijo Sevastovo iz Latvije s takoimenovanim 'biciklom' oziroma rezultatom 6:0, 6:0.

Za 25-letno Halepovo je to drugi naslov na domačem turnirju, drugi v tej sezoni in trinajsti v karieri. Na drugi strani leto starejša Sevastova, 66. na lestvici WTA pred turnirjem, ostaja pri eni turnirski zmagi.

* Izid, finale
Simona Halep (Rom/1) - Anastazija Sevastova (Lat/7) 6:0, 6:0.

KLIŽAN STOODSTOTEN V FINALIH ATP
V finalu najbolj bogatega teniškega turnirja tega tedna v Hamburgu - igralci so si razdelili 1,3 milijona evrov - je zmagal Slovak Martin Kližan. Zanj je bil to peti finale na turnirjih serije ATP in peta lovorika.

V finalu je Kližan s 6:1, 6:4 premagal Urugvajca Pabla Cuevasa, ki do finala v Hamburgu ni izgubil niza. Cuevas tako ostaja pri petih naslovih ATP, od tega je dva osvojil letos (Rio de Janeiro, Sao Paulo).

Martin Kližan (Slk/7) - Pablo Cuevas (Uru/3) 6:1, 6:4.

ŠPANSKI FINALE PRIPADEL RAMOSU
Španski finale na teniškem turnirju v Baastadu na Švedskem z nagradnim skladom 520.000 je dobil 28-letni Albert Ramos. S 6:3 in 6:4 je premagal štiri leta starejšega kolega Fernanda Verdasca.

Ramos ima za seboj najuspešnejši teden v karieri. V polfinalu je prvič v osmih poskusih premagal rojaka Davida Ferrerja in se drugič v karieri uvrstil v finale (Casablanca 2012), do premiernega naslova na turnirjih ATP pa je prišel po uri in 20 minutah igre. Verdasco ostaja pri sedmih naslovih ATP.

Albert Ramos (Špa/3) - Fernando Verdasco (Špa/5) 6:3, 6:4.