Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 25.11.2016 22:02:29

V Zagrebu po prvem dnevu izenačeno

V drugem posamičnem dvoboju finala Davisovega pokala je Argentinec Juan Manuel del Potro v Zagrebu premagal domačina Iva Karlovića s 6:4, 6:7, 6:3, 7:5. Izid je po prvem dnevu izenačen, saj je v prvem dvoboju Marin Čilić premagal Federica Delbonisa s 6:3, 7:5, 3:6, 1:6, 6:2.

Večerni dvoboj se za hrvaško reprezentanco v polni zagrebški Areni ni začel najbolj obetavno, saj je Del Potro že v prvi igri odvzel servis Karloviću, kar mu je v nadaljevanju niza zadostovalo za vodstvo z 1:0. V izenačenem drugem nizu je bil Karlović v tie-breaku že v izgubljenem položaju, saj je Argentinec povedel s 3:0, vodil pa je tudi s 5:2. Del Potro je prišel že do dveh zaključnih žog za vodstvo z 2:0 v nizih, vendar je 37-letni Zagrebčan obe ubranil, nato pa izkoristil svojo prvo za izenačenje v nizih.

V tretjem nizu je bil Del Potro boljši nasprotnik, do odločitve o zmagovalcu pa je potem prišlo v enajsti igri četrtega niza, ko je Del Potro odvzel servis 37-letnemu Karloviću. V dvanajsti igri je devet let mlajši tekmec samo potrdil zmago.

V prvem dvoboju je Čilić navdušil domače navijače, a je do uspeha prišel težje, kot je pričakoval, dvoboj pa je trajal več kot tri ure. Čilić je sicer povedel z 2:0 v nizih, toda Delbonis se je vrnil v igro in po dobljenih tretjem in četrtem nizu poskrbel za bolj dramatično končnico, ki pa je vendarle zanesljivo pripadla domačemu adutu.

"Zadovoljen sem bil s servisi v prvih dveh nizih, ko sem imel zelo dober izkoristek prvega servisa. V tretjem nizu je bil odstotek slabši, Delbonis pa bolj agresiven. Pri izidu 3:3 sem imel dve break žogici, ki ju nisem izkoristil, kar je nasprotniku vrnilo samozaupanje. Začel je bolje servirati, skorajda ni naredil nobene napake. Ni se bilo lahko vrniti v igro, mislim pa, da je bilo odločilno to, da sem Delbonisu v začetku petega niza le odvzel servis," je svojo pot do zmage analiziral 28-letni Hrvat iz Medjugorja, ki je napovedal, da je v soboto, če se bo tako odločilo vodstvo hrvaške reprezentance, pripravljen igrati tudi dvojice.

V soboto bo ob 15. uri na sporedu igra dvojic, v nedeljo pa še dva posamična dvoboja. Hrvaški kapetan Željko Krajan je za sobotno igro dvojic sicer prijavil Ivana Dodiga in Franka Škugorja, argentinski Ivan Oršanić pa Leonarda Mayerja in Guida Pella, vendar bo v domači reprezentanci skoraj zagotovo prednost pred Škugorjem dobil Čilić.

Hrvaška lovi svoj drugi naslov po letu 2005, Argentina pa prvega, saj je doslej izgubila vse finalne dvoboje v letih 1981, 2006, 2008 in 2011.