Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 27.11.2015 22:15:40

Drevova do točk

Švicarka Lara Gut je zmagala na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark v ameriškem Aspnu. Edina slovenska finalistka Ana Drevje bila 22.

Smučarska sezona se je preselila v Severno Ameriko. Veleslalomistke so včeraj pozno zvečer že opravile svoje delo, ki pa vsaj v slovenskem taboru ni obrodilo kdo ve kakšnih sadov. Srečno je zmagala Lara Gut, ki ji je zmago podarila Mikaela Shiffrin.

Drugi veleslalom sezone je po zdrsu mlade Američanke Mikaele Shiffrin dva zavoja pred koncem dobila Lara Gut. Švicarka se je v cilju verjetno že zadovoljila z drugim mestom, ko je 20-letna Američanka z veliko prednostjo iz zadnjega vmesnega časa storila hudo napako in zdrsnila v novozapadli sneg. S tem je po vodi splavala druga zmaga Shiffrinove v veleslalomu, ob tem pa je razočarala domače navijače v Aspnu. Gutova je bila kljub napaki svoje konkurentke zadovoljna. »Bila sem že vesela, da sem se uvrstila na stopničke ob prihodu v cilj, potem pa je Mikaela napravila napako … Super je osvojiti zmago že na drugi tekmi z novimi smučmi,« je takoj po tekmi dejala nasmejana Švicarka.

Drugo mesto je osvojila Avstrijka Eva Maria, ki se je z odlično vožnjo tja prebila iz osmega mesta. Tretje mesto je osvojila druga iz prve vožnja in zmagovalka uvoda v sezono v Söldnu Federica Brignone. Prvič se je v novi sezoni predstavila tudi Lindsay Vonn, ki pa v prvi vožnji ni prišla do cilja. Od Slovenk znova nič konkretnega. Ana Drev se je na račun ogromnega števila odstopov (18 od 66 smučark v prvi in 5 v drugi vožnji) kot 28. uvrstila v drugo vožnjo, kjer pa ni izkoristila boljše startne številke za brezkompromisen napad in zasedla 22. mesto.

ZNOVA RAZOČARALE
Ostale Slovenke so se odrezale zelo slabo. Ana Bucik je bila prepočasna za finalno vožnjo (+4.85), Katarina Lavtar in Tina Robnik pa sta nastop končali ob progi, obe pa roko na srce nista bili na poti do kakšnega vidnejšega dosežka, saj sta bili enostavno prepočasni. Slovenija (z izjemo Tine Maze) v osnovni disciplini alpskega smučanja že skoraj 20 let čaka na nove stopničke, ki jih je sredi decembra 1995 dosegla Mojca Suhadolc z drugim mestom v Val d'Iseru. Prav nič pa ne kaže, da bi se to lahko v kratkem spremenilo.

A kot pravijo je potrebno optimistično zreti v vsak naslednji dan, zato upamo, da se bodo smučarke bolje odrezale danes in jutri, ko bosta na sporedu še dva slaloma – tudi tisti prestavljeni tudi iz Levija. Vloga prve favoritinje sicer pripada najboljši slalomistki zadnjih let in včerajšnji osmoljenki Mikaeli Shiffrin. Od Slovenk bodo na obeh slalomih danes in jutri na startu tri dekleta. Poleg Katarine Lavtar in Ane Bucik bo v boju za trideseterico nastopila tudi Maruša Ferk.

TRENINGI NAPOVEDUJEJO POLOM?
Moški bodo sezono nadaljevali v kanadskem Lake Louisu, kjer jih čaka prvi hitri konec tedna. Danes bo na sporedu smuku, jutri pa bodo smučarji v hitrih disciplinah dejavni še v superveleslalomu. Slovenci so na prvih dveh treningih prikazali spremenljive vožnje, tudi v tretje pa ni bilo nič drugače. Najvišje se je uvrstil Martin Čater, ki je zasedel 43. mesto. Sledili so mu Klemen Kosi na 45., Rok Perko na 52., Boštjan Kline na 56. in Andrej Šporn na 67. mestu. Na treningu je sodelovalo je 71 tekmovalcev. Na kanadskem prizorišču sta se znova najbolj izkazala oba Norvežana. Kjetil Jansrud je dobil še drugi trening zapovrstjo, Aksel Lund Svindal (+0.35) pa je osvojil drugo mesto. Tretji je bil Guillermo Fayed (+0.51).