Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

0 12.12.2015 13:56:30

Brez Koširja, brez izločilnih bojev

Rok Marguč
Neuspeh Slovencev na tekmi za svetovni pokal v Carezzi.

V italijanski Carezzi se je začel svetovni pokal deskarjev na snegu v paralelnih disciplinah, a se tekmovanje ni razpletlo po željah Slovencev, saj so štirje - Rok Marguč, Jure Hafner, Tim Mastnak in Črt Ikovic - obstali že pred prvo oviro, v kvalifikacijah. Slovenska reprezentanca je bila močno okrnjena, zaradi poškodb niso nastopili Žan Košir, Rok Flander in Gloria Kotnik.

Največ se je sicer pričakovalo od Marguča, dobitnika štirih kolajn iz svetovnih prvenstev, ki pa je razočaral, saj se ni uvrstil v izločilne boje in 16 najboljših. Na zadnjih tekmah v tem južnotirolskem zimskošportnem središču je bil dvakrat četrti, tokrat pa je zasedel le 24. mesto. Hafner je bil 26., Mastnak 33., Ikovic pa proge ni dokončal. Najhitrejši v moških kvalifikacijah je bil Rus Vic Wild, Japonka Tomoka Takeuchi pa je zasedla prvo mesto v ženskih kvalifikacijah.