Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 13.12.2015 14:39:25

Prva zmaga Vlhove, Bucikova do petih točk

Dvajsetletna Slovakinja Petra Vlhova je na tekmi za svetovni pokal alpskih smučark dobila slalomsko tekmo v švedskem Areju.

To je prva zmaga Petre Vlhove v svetovnem pokalu. Druga je bila Švedinja Frida Hansdotter (+0,59), tretja pa Norvežanka Nina Loeseth (+0,65). Slovenka Ana Bucik je bila 26., za Vlhovo je zaostala 4,09 sekunde. Druga Slovenka na startu Katarina Lavtar je bila prepočasna v prvi vožnji, osvojila je 36. mesto.

NAJHITREJŠA ŽE V PRVO
Vlhova je presenetila že s prvim mestom po prvi vožnji. Slovakinja je leta 2014 osvojila naslov mladinske svetovne prvakinje v slalomu, vse tekmice pa je prehitela s startno številko 19. Na startu ni bilo najboljše slalomistke zadnjih sezon Američanke Mikaele Shiffrin, ki je na ogrevanju pred sobotnim veleslalomom padla in si poškodovala koleno. Shiffrinova je že odpotovala v domovino, kjer bo opravila dodatne zdravniške preglede.

Bucikova je na prvem merjenju vmesnega časa prednost za malenkost povečala, na drugem pa je že bila počasnejša od takrat vodilne, skozi cilj pa prišla kot četrta, za njo je bila le Francozinja Taina Barioz.

Resno kandidaturo za visoka mesta je oddala Slovakinja Veronika Velez Zuzulova, sedma po prvi vožnji, ki je vodstvo prevzela z veliko prednostjo, toda že naslednja Švicarka Wendy Holdener je bila hitrejša. Tako je bilo tudi po nastopu Švedinje Fride Hansdotter. Za njo sta zaostali Avstrijka Michaela Kirchgasser in Norvežanka Nina Loeseth, ne pa Vlhova. Mlada Slovakinja je pred tekmo v Areju najvišje končala na sedmem mestu, letos v Aspnu. Za seboj ima le 22 tekem svetovnega pokala.

V skupnem vodstvu ostaja Američanka Lindsey Vonn s 400 točkami, na drugo mesto se je prebila Hansdotterjeva (315), tretja je Shiffrinova (296). Ana Drev je z 31 točkami 51., Ilka Štuhec s 25 56., Tina Robnik s 16 65., Katarina Lavtar s 4 85.