Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

0 05.03.2016 11:15:15

Hirscher vodi, Kranjec s 13. mestom v finale

alesfevzer.com
Finale v Kranjski Gori se bo začel ob 12.30.

Avstrijec Marcel Hirscher vodi po prvi vožnji desetega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kranjski Gori. Salzburžan je uprizoril popoln napad, z najmanj napakami, na ledeni in dobro utrjeni klasični vitranški progi z vrha strmine. Tudi Žan Kranjec se je tekme lotil pogumno in napadalno ter na prvi progi vpisal 13. čas.

Hirscher bi lahko v primeru zanj najugodnejšega razpleta že danes še pred finalom v St. Moritzu osvojil mali kristalni globus za zmago v posebnem veleslalomskem seštevku discipline. Zmagovalec štirih veleslalomov po vrsti, tudi skrajšanega petkovega pod Vitrancem, Francoz Alexis Pinturault, je tokrat zaostal za tekmecem za 41 stotink sekunde za drugi čas. Nemec Felix Neureuther, ki je startal prvi, je postavil tretjega (+0,65).

Kranjec je kljub slabi vidljivosti izkoristil startno številko 27 ter z eno najboljših prvih voženj ob prihodu v cilj prehitel 14 tekmovalcev za 13. čas (+1,94). Kako dobra je bila njegova vožnja, kaže dejstvo, da ga do konca nihče ni prehitel. "Prva vožnja je bila zelo težka, trda, neravna, dolga proga ... Vedel sem, da mi to lahko ustreza, edino, kar sem moral storiti, je, da sem se odpeljal maksimalno, kar na takšni progi ni lahko. Zdi se mi, da mi je to dosti dobro uspelo, zdaj bom poskusil to ponoviti tudi v drugi vožnji," je prve vtise strnil Kranjec.

Na startu je bilo še pet Slovencev, ki pa so tako kot v petek nastope končali že po prvem delu. Razmere in slabe startne številke, vsi so startali po številki 65, so vzele davek. Klemen Kosi, Mišel Žerak in Jakob Špik so končali tekmo v snegu z odstopom. Slovenske nastope sta sklenila v cilju ob Kranjcu le še Martin Čater in Žan Grošelj, a sta bila na 36. (+4,43) in 39. mestu (+5,03) prepočasna za finale.