0 28.08.2016 10:19:55

Po Kosiju na prvi stopnički še Hadalin

Štefan Hadalin
szs
Slovenski alpski smučarji se na novo tekmovalno sezono, katere krona bo svetovno prvenstvo naslednjega februarja v švicarskem St. Moritzu, pripravljajo na Južni polobli v Čilu. V okviru priprav so se Slovenci udeležili tudi tekem južnoameriškega pokala ter zablesteli. Po Klemenu Kosiju je zmago slavil še Štefan Hadalin.

Južnoameriški pokal se je nadaljeval z veleslalomsko preizkušnjo v čilskem El Coloradu. Po prvem mestu Klemena Kosija na superveleslalomu v Valle Nevadu, je najvišjo stopničko tudi tokrat zasedel slovenski smučar. To je bil Štefan Hadalin, ki je s časom 1:37,86 za pol sekunde ugnal Nemca Dominika Schweigerja ter za 0,52 stotink sekunde reprezentančnega kolega Miho Hrobata. Hiter je bil tudi Kosi, ki je tokrat zasedel četrto mesto (+0,70), Aljaž Dvornik je bil 9., Martin Čater 10., Tilen Debelak pa 13.

V minulih dneh so nastopili na veleslalomu in slalomu brazilskega državnega prvenstva, na katerih so na stopničke prišli Miha Hrobat, Žan Kranjec in Štefan Hadalin.

Značke: hadalin, kosi