Miran Pavlin
0 22.01.2017 12:42:14

Hadalin z 28. časom ujel finale, na vrhu veliko presenečenje

Štefan Hadalin
Britanec Dave Ryding je bil najhitrejši v prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kitzbühlu. Drugi čas je pripadel Italijanu Stefanu Grossu (+0,29), tretji pa Nemcu Felixu Neureutherju (+0,74). Tretji zaporedni slalomski finale si je priboril Štefan Hadalin, z 28. časom.

Ryding je prvi Britanec po Škotu Alainu Baxterju z uvrstitvijo v prvo deseterico na slalomih za svetovni pokal. Baxter je bil leta 2001 četrti v Aareju, medtem ko je Ryding letos v Leviju osvojil šesto mesto.

Britanec je presenetil, potem ko je odstopilo pet članov prve deseterice na startu. Med tistimi, ki niso premagali zahtevne postavitve, je bil tudi najboljši slovenski veleslalomist Žan Kranjec. V prvi vožnji je odstopil tudi Norvežan Henrik Kristoffersen, zmagovalec štirih slalomov v tej sezoni, ki bo v primeru najslabšega scenarija po finalu ostal brez mesta vodilnega v posebnem seštevku discipline. V finale se je namreč uvrstil prvi zasledovalec, najboljši smučar sezone, Avstrijec Marcel Hirscher, ki je z zaostankom 1,02 sekunde vpisal deveti čas.

Tudi Slovenci bomo imeli predstavnika v drugi vožnji. V finale se je prebil Hadalin, ki je s startno številko 47 vpisal uvrstitev med prvo trideseterico. Hadalin, ki se je na slalomu v Wengnu prvič uvrstil v prvo petnajsterico, s 15. mestom je vpisal najboljši dosežek v karieri, je na prvi progi za vodilnim zaostal 2,89 sekunde. Pred tem je bil na slalomu v Adelbodnu 20., wengensko alpsko kombinacijo pa je po 2. času na kombinacijskem slalomu končal na 29. mestu. Hadalin bo nastopil v svojem tretjem zaporednem finalu na slalomih za svetovni pokal.