Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

su
3 08.02.2017 10:19:45

Ilka vrača udarec

Ilka Štuhec je pomagala Nini in njenemu bratcu Aleksu.
Današnji trening smuka na svetovnem prvenstvu v St. Moritzu je pokazal, da je Mariborčanka željna maščevanja za ponesrečen nastop na supreveleslalomu.

Trenig smuka se je tako kot moški začel že ob 9.30, saj je ob 12. uri na sporedu moški supreveleslalomski boj za kolajne. Dekleta so se pogumno spopadla s progo, s številko 3 pa je progo odlično odpeljala Švicarka Fabienne Sutter. Približati se ji ni mogla niti včerajšnji "dolgi obraz" supreveleslaloma Lara Gut, ki je s startno številko 9 zaostala skoraj pol sekunde. S številko 11 je startala Ilka Štuhec. Morda jo je startna številka še malce bolj podžgala, saj je na supreveleslalomu osvojila zanjo slabo, 11. mesto. Ilka je s progo opravila izjemno, vrhunsko, in brez napak prismučala v cilj in do tedaj vodilno Suterjevo prehitela za skoraj pol sekunde. Zelo rezervirano sta smučali tudi včerajšnji veliki poraženki Lindsey Vonn in Sofia Goggia, ki sta za Ilko zaostali za precej več kot dve sekundi. Še slabše se je odrezala včerajšnja zmagovalka Nicole Shmidhofer, ki je za Mariborčanko zaostala več kot štiri sekunde, pa tudi včeraj druga Tina Weirather je bila od Ilke počasnejša za več kot trri sekunde. Trening je bil pri številki 16 prekinje, saj je Avstrijka Mirjam Puchner padla. V nadaljevanju treninga bosta nastopili še Maruša Ferk in Ana Bucik, vse tri Slovenke pa naj bi startale tudi na petkovi kombinaciji na svetovnem prvenstvu.