Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

zu
zu
0 23.02.2017 15:36:25

Katja Višnar v kvalifikacijah napovedala boj za najvišja mesta

S sprintersko preizkušnjo v prosti tehniki se svetovno prvenstvo začenja tudi za tekače in tekačice na smučeh. V kvalifikacijah pred popoldanskimi izločilnimi boji so bile uspešne vse štiri Slovenke. Odlično je tekla Katja Višnar, ki je za 2,42 sekunde zaostala za zmagovalko kvalifikacij, Norvežanko Maiken Caspersen Falla, zasedla je tretje mesto.

Zanesljiva je bila tudi bronasta s Sočija, Vesna Fabjan, ki je osvojila 16. mesto, nedaleč za njo je na 18. mestu končala Alenka Čebašek. Mejo za uvrstitev v izločilne boje je začrtala Anamarija Lampič, ki je za las ujela uvrstitev naprej, saj je zasedla 30. mesto med kar 108 tekmovalkami.

V izločilnih bojih pa ne bo nobenega slovenskega moškega predstavnika, saj so vsi trije naši zaostali za želenim 30. mestom. Zelo blizu sta mu bila na 1,6 km progi Miha Šimenc na 35. mestu, za izločilnimi boji je zaostal le 1,53 sekunde, in Janez Lampič, ki je bil 37. Kvalifikacije je dobil Rus Sergej Ustjugov.