Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 03.03.2017 18:27:32

Zlato v Nemčijo, Slovenca 11. v nordijski kombinaciji

Nemca Eric Frenzel in Johannes Rydzek sta na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Lahtiju osvojila zlato kolajno na sprinterski ekipni tekmi nordijskih kombinatorcev. Slovenca Vid Vrhovnik in Marjan Jelenko sta bila enajsta.

Drugouvrščena po skokih Frenzel in Rydzek - za slednjega je to že rekordna četrta zlata kolajna v Lahtiju - sta po skokih in teku na 2 x 7,5 km za sekundo ugnala Norvežana Magnusa Moana in Magnusa Krogha. Bron sta osvojila Japonca Yoshito in Akito Watabe, ki sta zaostala 10,2 sekunde.

Vrhovnik in Jelenko sta bila s skokoma, dolgima 114,5 in 121,5 m, po prvem delu sedma, tek sta začela z dobro minuto zaostanka za Francozoma Maximom Laheurtejem in Francoisom Braudom, ki sta vodila po skokih. V teku pa sta izgubila štiri mesta in končala na enajstem mestu z 1:49,5 minute zaostanka.