doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 15.03.2017 18:06:34

Avstrijci povozili konkurenco, Marguč 16.

V paralelnem slalomu svetovnega prvenstva v deskanju na snegu v Sierri Nevadi so bili razred zase Avstrijci, saj so osvojili obe zlati kolajni in še srebrno. Pri moških je zmagal Andreas Prommegger, v finalu je premagal rojaka Benjamina Karla, pri ženskah pa mlada Daniela Ulbing.

Od Slovencev se je kot 16. v kvalifikacijah v izločilne boje prebil le Marguč, ki je nato v osmini finala moral priznati premoč Karlu. Jure Hafner je za Margučem zaostal le pet stotink in zasedel 17. mesto, Tim Mastnak je bil po padcu v drugi kvalifikacijski vožnji 32., Črt Ikovic pa je v prvi kvalifikacijski vožnji dosegel 37. čas in se v drugo ni uvrstil.

Gloria Kotnik, katere oče je postavil progo, je zasedla 22., Iva Polanec pa 34. mesto. Srebrno kolajno je osvojila Čehinja Ester Ledecka, bron pa Rusinja Alena Zavarzina. Bronasta kolajna je tudi pri moških odšla v Rusijo, osvojil jo je Andrej Soboljev, povratnik v deskarsko elito, ki se je v Sierri Nevadi vrnil po dolgem odmoru, posledici zloma ključnice.

Značke: deskanje, sp