Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 20.11.2016 22:12:58

Zmaji še četrtič po podaljšku

Hokejisti Olimpije so v vnaprej odigrani tekmi 31. kroga lige Ebel po podaljšku s 3:2 (0:1, 2:0, 0:1; 1:0) premagali Graz 99ers.

Ljubljanski hokejisti so v ligi Ebel prikovani na dno lestvice, občasno pa vendarle s kakšno zmago ali točko nakažejo, da želijo kaj več. Danes so, potem ko so v petek priznali premoč Dunajčanom, spet igrali pred svojimi najzvestejšimi navijači, tekmec pa je bil Gradec slovenskega trenerja Iva Jana in reprezentanta Kena Ograjenška. Olimpija je bila blizu zmagi po rednem delu, nazadnje pa zasluženo dobila dve točki za uspeh po podaljšku.

V zadnjih tekmah so zmaji velikokrat dobivali zadetke povsem na začetku, ne le v uvodnih minutah, ampak že kar v sekundah, prejemali zadetke. Tokrat ni bilo tako, gledalci pa so na prvi zadetek čakali do pet minut pred koncem uvodne tretjine. A je nato po plošček moral domači vratar Jeff Frazee. Ljubljančani so imeli nekaj poskusov, vendar v uvodni tretjini vratar Gradca Sebastian Dahm ni imel resnejšega dela.

Domači so v nadaljevanju tekme sicer dosegli zadetek, ki pa so ga sodniki zaradi visoke palice razveljavili. Igra je do tedaj pretežno potekala pred vrati Frazeeja, potem pa so Ljubljančani le dosegli tudi veljaven zadetek, po odbitem ploščku je bil pred golom spreten Žiga Pešut. A to še ni bilo vse, nekajminutni pritisk domačih se je obrestoval še v 30. minuti, ko je po podaji pred golom v pravem trenutku podstavil palico mlajši brat Kena Ograjenška Tim in poskrbel za vodstvo. Dobro igro v tem delu bi lahko kronali še s kakšnim golom, najbližje je bil Pešut v 36. minuti, imeli pa so tudi nekaj sreče, ko je ob številčni prednosti Gradca plošček v 34. minuti zadel vratnico.

Gradec je bil pri iskanju izenačenja v zadnjem delu nekoliko boljši kot domači pri iskanju prednosti +2, a sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti. Frazee je potrjeval, da ima dober večer in je soigralce nekajkrat rešil, ko so bili tekmeci v naletu. Ko so se domači rešili pritiska, je bila igra spet bolj enakovredna, vseeno pa so morali zmaji zdržati še pet minut za osvojitev vseh točk.

Uspevalo jim je skorajda do konca, tudi ob zadnjem poskusu Gradca brez vratarja, a so nesrečno dobili gol 36 sekund pred koncem, ko se je plošček odbil od drsalke Sache Guimonda v gol.

Podaljšek je nato vrnil domačim del tistega, kar jim je vzel konec rednega dela: po hitrem prodoru v 64. minuti je Nik Pem poslal plošček v mrežo in Olimpiji zagotovil dve točki.

V naslednjem krogu bodo zmaji v torek gostovali v Linzu.

Olimpija - Graz 99ers 3:2 (0:1, 2:0, 0:1; 1:0)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Kincses, Nemeth (glavna), Soos (vsi Madžarska), Zrnič (Slovenija).
* Strelci: 0:1 Woger (McLean, Weihager, 16.), 1:1 Pešut (Bussieres, Langkow, 28.), 2:1 Ograjenšek (Guimond, Selan, 30.), 2:2 Setzinger (Brophey, Weihager, 60.), 3:2 Pem (Langkow, Guimond, 64.).
* kazenske minute: Olimpija 10 + 10, Graz 99ers 2.

Značke: olimpija, graz, liga-ebel