Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

hu
hu
0 22.11.2016 22:31:22

To je bil res mali čudež

Da je tako zdesetkana Olimpija v Linzu osvojila točko, je na meji znanstvene fantastike. Po izjemnem boju so si zmaji točko več kot zaslužili, zadetek pa so v podaljšku dobili le nekaj sekund pred koncem.

Linz - Olimpija 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0)
Linz – Arena Brez skrbi. 4200 gledalcev. Glavna sodnika: Lamelin, Siegel. Linijska sodnika: Angerer, Verworner.
Strelci: 1:0 DaSilva (McLean, Lebler, 9., PP2), 1:1 Bussieres (Guimond, Pem, 15., PP1), 2:1 DaSilva (Dorion, Lebler, 26., PP1), 2:2 Langkow (Bussieres, Pem, 31.), 3:2 Schofield (Palin, Lebler, 56.), 3:3 Selan (59.), 4:3 Broda (Hofer, Dorion, 66.).
Kazenske minute: Linz 16 (6, 2, 8), Olimpija 8 (4, 4, 0).
Streli na gol: Linz 38 (12, 10, 8, 8), Olimpija 22 (5, 11, 4, 2).

Ljubljančani so na gostovanje v Linz odšli z dobro popotnico, saj so v nedeljo v svoji dvorani v vnaprej odigrani tekmi 31. kroga po podaljšku s 3:2 premagali Graz. Tudi v Linzu so bili blizu zmage, vendar so na koncu prvič v letošnji sezoni izgubili po podaljšku, toda kljub porazu velja pohvaliti oslabljene ljubljanske hokejiste za borbeno igro.
Olimpija v Linzu ni zmagala vse od sezone 2011, tokrat pa so na pot odšli kar brez osmerice hokejistov (Aleša Mušiča, Jonathana Hartyja, Davida Planka, Žige Pešuta, Anžeta Ropreta, Jakoba Raišpa, Aljaža Uduča, Uroša Batiča). Domači trener Rob Daum je svoje varovance opozarjal, da ne sme biti nikakršnega podcenjevanja, toda že v četrti minuti so hokejisti Linza naredili nepotreben prekršek, vendar gostje niso izkoristili prednosti igralca več. Zato pa so bili domačini uspešnejši z dvema igralcema več, ko je Jeffa Frazeeja ugnal Dan DaSilva. Toda šest minut pozneje so Ljubljančani le izkoristili prednost igralca več ter z golom Raphaela Bussieresa izid izenačili.
V drugi tretjini so domačini spet pokazali, kako se igra z igralcem več, saj so potrebovali le 19 sekund, da je DaSilva dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi. Ljubljančani se niso predali in po podaji Nika Pema, ki je v prvem napadu zamenjal poškodovanega Pešuta, je Chris Langkow zatresel domačo mrežo.
Ljubljančani so imeli na začetku tretje tretjine v sedmih minutah kar šest minut igralca več, vendar niso bili uspešni, zato pa so domačini preko Ricka Schofielda še tretjič prišli do vodstva, a jim to še ni prineslo zmage, kajti 100 sekund pred koncem rednega dela tekme je bil uspešen Maks Selan in Olimpiji zagotovil najmanj točko. V podaljšku so bili bolj zbrani domači hokejisti, tekmo pa je odločil Joel Broda.
Vsekakor izjemna tekma za Ljubljančane, ki so dokazali, da se tudi s 17 igralci da igrati hokej. Sicer ne prav dolgo, kakšno tekmo pa vendarle. To, kar so naredili včeraj v Linzu, je zagotovo največ kar so pokazali v tej sezoni in prav bi bilo, da bi bili za to nagrajeni. Vsaj tako, da bi redno dobili obljubljeno mesečno plačilo.
Ljubljančani bodo naslednji tekmi odigrali doma, s Fehervarjem (petek) in Beljakom (nedelja).

Značke: olimpija, linz