Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

hu
hu
0 31.01.2016 20:36:34

Porazu je sledil še en udarec

Ljubljanski oklepniki, ki so tudi četrti dvoboj drugega dela podobno kot v Innsbrucku odigrali s popolnoma domačo zasedbo, so v Tivoliju izubili s KAC-em. Celovčani so slavili s 3:2, po koncu dvoboja pa so ostali še brez trenerja.

V domači vrsti so zaradi poškodbe ali bolezni manjkali vsi trije tujci, vendar se pri zmajih to niti ni poznalo. Fantje so se zavedali, da se zaradi slabega izhodišča z vsakim porazom njihove možnosti za končnico še dodatno znižajo, zato so odločno krenili v dvoboj.

Z močno zdesetkano zasedbo - poleg poškodb v zadnjih dneh davek jemlje še bolezen, ki pustoši po garderobi tivolskega moštva -, so se na čelu z vratarjem Tomažem Trelcem v začetnih minutah dobro upirali in preživeli nekajminutno premoč gostov.

olimpija kac nm

Sami pa so nato hitro izkoristili svoje priložnosti, pri prvi Gregorja Koblarja je vratar gostov Bernd Brückler še ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, ob hitrem protinapadu in odličnem strelu mladega Krištofa Potočnika, ki v Ljubljani igra kot posojen hokejist Triglava, pa je bil nemočen in domači so povedli.

Vodstvo bi bilo lahko še višje, če bi bil Matej Hočevar za malenkost spretnejši pred golom, ob prvem "power-playu" pa je Koblar zadel še vratnico.

Prav neučinkovitost v igri z igralcem več je pozneje udarila domače. Med 21. in 26. minuto so imeli dvakrat igralca več in tudi več lepih priložnosti, zadeli pa niso. Že pred tem je gostujoča ekipa po prvi priložnosti v tretjini izenačila, sredi tekme pa so Celovčani po strelu skorajda z mrtvega kota presenetili Trelca in povedli. Nekaj minut zatem so rdeče-beli zadeli še vratnico.

olimpija kac 2 nm

Ko se je že zdelo, da so gostje prevzeli vajeti, pa so zmaji še enkrat udarili; po ne posebej močnem, a zelo natančnem strelu Maksa Selana je plošček v 38. minuti že obstal na golovi črti tik ob vratnici, vratar Celovca pa ga je nato nerodno kar sam zbil v gol.

A srečnega konca za zeleno-bele ni bilo. Potem ko sami niso izkoristili še ene številčne prednosti, so jo gostje in v 49. minuti povedli s 3:2. V zadnjih minutah so zmaji iskali še drugo izenačenje, v zadnjih 69 sekundah tudi brez vratarja, vendar pa tretjega zadetka ni bilo in vse tri točke so odšle na drugo stran Karavank.

Po srečanju je z mesta trenerja tivolskega moštva odstopil Fabian Dahlem. Nemški strokovnjak je povedal, da tega ni storil zaradi poraza, temveč gre za povsem osebne razloge. Dejal je, da mora najprej poskrbeti zase ...

V torek bodo zmaji v Tivoliju gostili Graz, na tej tekmi pa jih bo vodil dozdajšnji pomočnik trenerja Bojan Zajc. Jutri se bo sestal upravni odbor kluba, ki se bo dogovoril o tem, kakšno strategijo bo ubral pri iskanju novega šefa stroke.

Telemach Olimpija - KAC 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Ljubljana - dvorana Tivoli, gledalcev 500, sodniki: Babić (Avstrija), Zrnič (Slovenija, glavna), Hofstätter, (Avstrija), Nagy (Madžarska).
Strelci: 1:0 Potočnik (Pešut, Mušič, 10.), 1:1 Setzinger (Koch, 21.), 1:2 Strong (Koch, 32.), 2:2 Selan (Uduč, 38.), 2:3 Sofron (Ganahl, 49.),
Kazenske minute: Telemach Olimpija 8, KAC Celovec 12.