Uau! Luka Dončić pokazal izjemno darilo, ki ga ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

6 27.11.2016 20:12:25

Olimpija slavila in kljub temu, da je na zadnjem mestu, postala - najuspešnejša!

Hokejisti Olimpije so v tekmi 24. kroga lige Ebel po podaljšku premagali VSV s 4:3.

Ljubljanski hokejisti so svojim najzvestejšim navijačem, ki se počasi spet vračajo v Tivoli, že z zmago proti Fehervarju polepšali petkov večer in napovedali, da bodo morda uspešni še v preostanku trojnega domačega programa (v torek bodo v vnaprej odigrani tekmi gostili še Dunajčane).

Proti Beljaku, kjer igrata tudi slovenska reprezentanta Jan Urbas in Miha Verlič, v vratih pa je nekdanji ljubljenec Tivolija Olivier Roy, so zeleno-beli spet pokazali dobro in borbeno predstavo in po podaljšku zasluženo dobili dve točki.

Uvod je bil podoben kot v petek proti Madžarom; Olimpija je po začetnem izenačenem obdobju kmalu začela pritiskati, stopnjevanje napadov pa je prineslo sadove že veliko prej kot v petek, ko so zadetki padali šele v zadnji tretjini. Tokrat so domači povedli v 15. minuti, strelca pa so navijači nagradili s še posebej bučnim aplavzom, saj goli branilca Boštjana Groznika niso prav pogost pojav.

Svoj dan je imel tudi domači vratar Jeff Frazee, ki je v nadaljevanju, ko so močneje pritisnili tudi Beljačani, nekajkrat z lepimi obrambami reševal soigralce. Ni pa mogel preprečiti zadetka Urbasa za izenačenje. Toda zmaji so se hitro pobrali, potrebovali pa le 38 sekund, da so bili spet v vodstvu, odbitek je v gol z močnim strelom pospravil Miha Zajc. Domači so tudi v nadaljevanju igrali všečno in borbeno, le igra ob igralcu več jim še ni stekla, so si pa v tem času pripravili še nekaj lepih priložnosti, a se je izkazal tudi Roy.

Ko so gostje na začetku zadnje tretjine izkoristili krajše obdobje padca v igri domačih in na hitro zadeli dvakrat v eni minuti, se je zdelo, da je Olimpija na kolenih. A so se domači vrnili, spet zaigrali tako, kot so igrali večji del tekme, pa tudi zadeli; za 3:3 je poskrbel Gilbert Gabor z natančnim strelom pod prečko.

Ob prednosti igralca več je imel lepo priložnost kapetan Aleš Mušič, a skoraj praznega gola ni zadel s kakšnega metra, pozneje pa je tudi Frazee nekajkrat preprečil veselje gostom. Domači pa so tako po 60 minutah že imeli točko.

V podaljšku so bili domači boljši, a so občasno pozabili na obrambne naloge, česar pa beljaška Slovenca Verlič in Urbas dvakrat nista izkoristila v protinapadih. Zato pa je svojega v 66. minuti izkoristil Olimpija, hiter napad pa je za končnih 4:3 z zadetkom kronal Chris Langkow.

Olimpija je tako dosegla še peto zmago v podaljških, s čemer velja za najuspešnejšo ekipo tekmovanje v tem pogledu! Nihče namreč nima več zmag, enako število jih imata le še Salzburg in Linz.

Ljubljančani imajo pred seboj zdaj gost ritem tekem: v torek gostijo Dunajčane, v četrtek gredo v Salzburg, v soboto pa bodo spet doma igrali z Innsbruckom.

Olimpija - VSV Beljak 4:3 (1:0, 1:1, 1:2; 1:0)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Nikolić, Siegel (glavna), Gatol, Schauer (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Groznik (Ograjenšek, Mušič, 15.), 1:1 Urbas (Locke, Johner, 27.), 2:1 Zajc (Gabor, Bazevics, 28.), 2:2 Kromp (McGrath, Latendresse, 46.), 2:3 Nageler (Leiler, 47.), 3:3 Gabor (K. Čepon, 49.), 4:3 Langkow (Pem, Guimond, 66.).
Kazenske minute: Olimpija 2, VSV Beljak 6.
Bolzano - Black Wings Linz      5:4 (1:3, 3:1, 1:0)
Graz 99ers - Vienna Capitals    0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Innsbruck - Dornbirn            3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Olimpija - VSV Beljak           4:3 (1:0, 1:1, 1:2; 1:0)
KAC Celovec - Fehervar          2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Orli Znojmo - Red Bull Salzburg 1:2 (0:0, 1:1, 0:0; 0:1)