Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

hu
hu
0 10.10.2015 08:02:24

Kopitarjevi Kralji klonili tudi drugič

Los Angeles Kingsi so izgubili tudi drugo tekmo nove sezone lige NHL. V svoji dvorani so z 1:4 izgubili z Arizono.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar v dresu Kraljev je v Staples Centru v 21 minutah in 26 sekundah igre neuspešno sprožil štiri strele na gol Kojotov.

Dvajsetletni Max Domi je na svoji prvi tekmi v ligi NHL dosegel gol in podajo ter bil za vratarjem Mikeom Smithom, ki je ubranil 40 strelov domačih, drugi najboljši hokejist tekme. Max Domi, sin nekdanjega hokejista NHL Tiea Domija, je vratarja Jonathana Quicka premagal v peti minuti druge tretjine, ko je povišal vodstvo na 3:0, podal pa je v zadnji minuti prvega dela igre, ko je zadel Oliver Ekman-Larsson.

Prvi zadetek na tekmi je dosegel Zbynek Michalek, ki mu je v drugi minuti podal Tobias Riede, slednji pa je na 4:0 povišal v sedmi minuti zadnje tretjine. Edini zadetek za gostitelje je v zadnji minuti dosegel Tyler Toffoli.

Dva dni prej so igralci Los Angeles Kings v domači dvorani prav tako izgubili uvodno tekmo sezone z 1:5 proti pacifiškim rivalom San Jose Sharks. Kralji bodo imeli sedaj kar nekaj premora, da uredijo vrste in skušajo popraviti porazen začetek sezone. Priložnost, da dosežejo prvo zmago, bodo imeli naslednji torek proti ekipi Vancouver Canucks, tekma pa bo ponovno v Staples Centru.

Los Angeles Kings - Arizona Coyotes      1:4
(Anže Kopitar štirje streli v 21:26 min. za Los Angeles)
New York Islanders - Chicago Blackhawks  2:3 (podaljšek)
Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs  4:0
New Jersey Devils - Winnipeg Jets        1:3
Columbus Blue Jackets - New York Rangers 2:4