Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 22.03.2016 08:16:03

Kralji izgubili proti plenilcem, dve podaji Kopitarja

Moštvo lige NHL Los Angeles Kings je v noči na torek gostovalo pri Nashville Predators in izgubilo z 2:5. Slovenec Anže Kopitar je za kralje dosegel dve podaji, gola pa sta v zadnji tretjini tekme prispevala Drew Doughty in Alec Martinez.

V generalki morebitnega dvoboja v končnici je dal Nashville hokejistom Los Angelesa precej razlogov za razmislek, saj je slavil gladko zmago s 5:2. Ryan Johansen je dosegel gol in dve podaji, po gol in podajo sta dodala še James Neal in Roman Josi.

Plenilci so zmagali na treh tekmah od zadnjih štirih, med strelce sta se vpisala še Mike Fisher in Filip Forsberg. Finski vratar v vratih Nashvilla Pekka Rinne je ubranil 28 strelov in osvojil 30. zmago v sezoni. Kralji iz Los Angelesa so končali niz štirih zaporednih zmag.

"Mislim, da je bila prva tretjina v redu. V drugi smo malo preveč razmetavali s ploščki, jim začeli nuditi priložnosti. Napadalci niso našli recepta, kako priti mimo njihove obrambe," je po tekmi dejal trener Los Angelesa Darryl Sutter.

Tudi Kopitar tokrat ni našel poti do gola nasprotnikov, se je pa v statistiko vpisal z dvema podajama pri obeh golih kraljev. "Včasih trenerji ob slabi igri v prvem delu tekme poskusijo z menjavo vratarja. Tega pri nas ni, saj vem, da to ni rešitev. Preprosto se ne smemo zanašati na zadnjo tretjino, da se bomo vrnili v igro po zaostanku," pa je po tekmi dejal Hrušičan Kopitar.