Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 15.05.2016 22:53:28

Nemci in Danci presenetili, Finci nadaljujejo mletje tekmecev

Na svetovnem prvenstvu v hokeju v Rusiji se počasi izteka predtekmovanje, danes pa so v Moskvi in St. Peterburgu hokejisti Danske in Nemčije poskrbeli za manjši presenečenji z zmagama nad Češko in ZDA.

Klasično dobri na tem SP pa so bili Finci, ki so dosegli še šesto visoko zmago na SP.

Finska je tokrat premagala na tem SP ne najbolj prepričljivo Slovaško, ki je doživela četrti poraz v nizu. Finci so danes slavili s 5:0, Aleksander Barkov je golu dodal še dve podaji, uspešni pa so bili še Mikko Koivu, Antti Pihlström, Jussi Jokinen in Patrik Laine, razmerje v strelih je bilo 35-14.

Finci se bodo za prvo mesto v skupini B pomerili s Kanadčani, ki so prav tako še neporaženi, imajo pa še dve tekmi, zadnjo za posladek predtekmovanja v torek s Finci.

Švedska se je do dveh točk proti Švici prebila šele po kazenskih strelih, dodatni del igre pa si je Švedska priborila z drugim izenačenjem v 50. minuti, ko je bil uspešen Gustav Nyquist. Pri kazenskih strelih pa je odločilnega za tri krone dosegel Andre Burakovsky.

Nemčija si je priborila celo možnost za četrtfinale, potem ko je presenetila Američane. Nemci so dvakrat vodili, hokejisti ZDA so jih dvakrat ujeli. Pri tretjem golu pa je za kaj takšnega zmanjkalo časa, saj je Korbinian Holzer za 3:2 zadel le 33 sekund pred iztekom tekme.

Češka za zdaj še ostaja na vrhu skupine A, pa čeprav ji je spodrsnilo proti Danski. Tomaš Plekanec je poskrbel za češko vodstvo, izenačil je Morten Madsen, po kazenskih strelih pa so se veselili Danci, odločilnega je zadel Nikolaj Ehlers.