49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 07.12.2016 23:19:01

Jeseničani s preobratom do zmage

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi 20. kroga alpske lige premagali Cortino s 4:3 (0:2, 3:0, 1:1).

Železarji so na zadnjem gostovanju v Val Gardeni prekinili niz porazov in zmagali. Danes je v Podmežaklo prišla ekipa Cortine, ki so jo Jeseničani v gosteh premagali s 6:1, pred dvobojem pa je oslabljeno domačo zasedbo, ki jo pestijo poškodbe, okrepil Jaka Ankerst, ki je sklenil dogovor do konca sezone.

Začetek tekme sicer ni obetal uspeha, saj so gostje povedli z 2:0 že v šesti minuti. A so se domači vrnili, v drugi tretjini pa med 34. in 38. minuto dosegli tri gole, strelci so bili Aleksander Magovac, Eric Pance in Sašo Rajsar, slednji celo ob igralcu manj na ledu. Pance je minuto pred koncem tekme potrdil uspeh, Cortina pa je v zadnjih sekundah le še ublažila poraz.

Po današnji tekmi imajo jeseniški hokejisti do konca leta le še nekaj dvobojev, večino doma: 16. decembra bodo gostili Neumarkt, 21. decembra Zell am See in 26. decembra Fasso, potem pa bodo s slednjo 29. decembra igrali še v gosteh.

Značke: jesenice, cortina