Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 07.12.2016 23:27:42

Helios visoko izgubil z Arisom

Košarkarji Helios Suns so v 8. krogu lige prvakov izgubili z Arisom s 54:72 (18:16, 37:36, 46:53).

Košarkarji Helios Suns so v osmem nastopu v ligi prvakov doživeli sedmi poraz, tako da ostajajo prikovani na dno razpredelnice skupine A z zgolj teoretičnimi možnostmi za napredovanje v drugi del. Tokrat so Domžalčani pokleknili proti Arisu z osemnajstimi točkami zaostanka.

Za razliko od nekaterih prejšnjih tekem Helios Suns v Solunu ni bil v povsem podrejenem položaju. V prvem polčasu je bil celo večji del v prednosti, tudi po tretjem delu je bil dokaj blizu tekmecu, slabo pa je odigral zaključek tekme, v kateri je Aris prišel do visoke zmage.

Gostitelji so drugi polčas dobili s 36:17. V tretjem delu so Domžalčani dosegli devet točk, v zadnjih desetih minutah pa zgolj osem. Na osmih tekmah so Domžalčani le dvakrat presegli mejo 60 doseženih točk.

Naslednji teden jih čaka še ena zahtevna preizkušnja; v Domžalah bo gostoval vodilni Monaco.

Aris - Helios Suns 72:54 (16:18, 36:37, 53:46)

* Dvorana Nick Galis, gledalcev 1900, sodniki: Biricik (Turčija), Glišić (Srbija), Rossi (Italija).
* Aris: Marble 6, Xanthopoulos 7, Tsairelis 10 (1:2), Jenkins 2, Cummings 18 (3:4), Zaras 4, Mourtos 8 (2:6), Dragičević 17 (6:6).
* Helios Suns: Močnik 7 (3:4), Kyzlink 8, Vesel 2, Remekun 8 (0:1), Kovačević 13, Atanacković 12 (1:2), Vončina 4.
* Prosti meti: Aris 12:18, Helios Suns 4:7.
* Met za tri točke: Aris 10:23 (Dragičević 3, Cummings 3, Marble 2, Xanthopoulos, Tsairelis), Helios Suns 6:25 (Kovačević 3, Kyzlink 2, Atanacković).
* Osebne napake: Aris 18, Helios Suns 20.
* Pet osebnih: Vesel (38.).

Značke: helios, aris