hu
hu
0 16.02.2017 11:35:29

Zimzeleni Jagr prišel do novega mejnika v NHL

Ekipa Florida Panthers je v ligi NHL na gostovanju po podaljšku s 6:5 premagala San Jose Sharks. Po minuti in 38 sekundah dodatnega dela igre je dvoboj odločil Kanadčan Jonathan Huberdeau, češki veteran Jaromir Jagr pa je prišel do meje 1900 točk kot drugi igralec v zgodovini najmočnejše hokejske lige na svetu.

Jagr, v sredo je napolnil 45 let, je novo točko dosegel s podajo Aleksandru Barkovu osem minut pred koncem tekme. Že konec lanskega decembra je prehitel Marka Messierja na lestvici najboljših napadalcev lige. Pred njim je sedaj le še legendarni Wayne Gretzky, ki je bil prvi, ki je prišel do meje 1900 točk in jih je imel ob upokojitvi kar 2857. Jagr je doslej na 1684 tekmah zbral 759 golov in 1141 podaj, v tej sezoni pa je na 55 tekmah vknjižil 32 točk, od tega deset golov. Je eden redkih s trojno krono, naslovi olimpijskega in svetovnega prvaka ter zmagovalca Stanleyevega pokala.

Igralci Columbus Blue Jackets so ugnali Toronto Maple Leafs s 5:2, za Columbus so zadeli Josh Anderson, Boone Jenner, Oliver Bjorkstrand, Nick Foligno in Matt Calvert, Alexander Wennberg, Zach Werenski in Seth Jones pa so imeli po dve podaji. Za goste je oba zadetka dosegel Nazem Kadri.

Na domačem ledu je premoč priznala ekipa Detroit Red Wings, ko so jo z 2:0 ugnali St. Louis Blues. Carter Hutton je ubranil vseh 25 strelov domačih in je drugič zapored ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, njegova ekipa pa je slavila petič v nizu. Za Detroit pa še ni konec slabih novic. Napadalec domačih Gustav Nyquist bo moral plačati 158.000 dolarjev in ne bo smel igrati na šestih tekmah, ker je v nedeljo s palico zadel obrambnega igralca Minnesote Jareda Spurgeona.

Moštvo Calgary Flames je s 3:1 premagalo Philadelphio Flyers. Novinec Matthew Tkachuk je dosegel gol in podajo, za domače sta bila uspešna še TJ Brodie in Mark Giordano, vratarja Briana Elliotta (33 obramb) pa je premagal le Nick Cousins.